See below for Facebook Feed


See right sidebar for Twitter Feed

You are here >> Home - News - News Item

News Item

31 May 2021

Medal Meeting 31st May Results



  
T1 70mH heat 1  
1 144 Evie Elliott U13 F Bury AC 12.14   PB  
2 310 Molly Mills U13 F Stockport Harriers & AC 12.23   PB  
3 228 Jessica Baxter U13 F Leeds City AC 12.70   PB  
4 40 Anna Vavoso U13 F Preston Harriers 12.74   PB  
  
T2 70mH heat 2  
1 171 Hannah Davies U13 F Blackburn Harriers 12.97   PB  
2 376 Scarlet Grundy U13 F Wirral AC 13.35   PB  
3 247 Lauren Hewitt U13 F Leigh Harriers & AC 13.44   PB  
4 115 Ella Keele U13 F Wirral AC 14.17   PB  
  
T3 75mH heat 1  
1 301 Mia Walker U15 F Wirral AC 11.59   PB  
2 146 Evie Schofield U15 F Trafford AC 11.75   PB  
3 172 Hannah Lott U15 F North Shields Polytechnic AC 11.90   PB  
4 415 Zoe Smith U15 F Newark AC 11.92      
5 319 Niamh Dolan U15 F Sale Harriers Manchester 12.29   PB  
  
T4 75mH heat 2  
1 239 Keira Tomes U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 12.19   PB  
2 365 Sadie Madigan U15 F Liverpool Harriers & AC 12.35   PB  
3 245 Lauren Byrne U15 F Southport & Waterloo AC 12.60   PB  
4 284 Macy Brett U15 F West Cheshire AC 12.79   PB  
5 205 Isobel Hall U15 F Bolton United Harriers & AC 12.97   PB  
6 259 Lily Oldale U15 F Sale Harriers Manchester 13.71   PB  
  
T5 75mH heat 3  
1 312 Nancy Pickles U15 F Sale Harriers Manchester 12.52   PB  
2 11 Aimee Broomby U15 F Carlisle Aspatria AC 12.59   PB  
3 366 Saffron Meade U15 F Stockport Harriers & AC 12.82   PB  
4 295 Mayley Koroma U15 F Liverpool Harriers & AC 12.97   PB  
5 320 Niamh Gater U15 F Blackburn Harriers 13.16   PB  
6 43 Apphia Keenan U15 F Southport & Waterloo AC 13.21      
  
T6 75mH heat 4  
1 288 Marcia Rutter U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 12.84   PB  
2 226 Jemima Miles U15 F Bury AC 13.05   PB  
3 83 Chloe Mason U15 F Crewe & Nantwich AC 13.97      
4 6 Abigail Stewart U15 F Wirral AC 14.10      
5 193 Imogen Carew U15 F Wirral AC 14.12      
  
T7 75mH heat 5  
1 256 Liam O'Brien U13 M Sale Harriers Manchester 13.36   PB  
2 101 Edith Nixon U15 F Crewe & Nantwich AC 13.44   PB  
3 26 Alisha Lehner U15 F Blackburn Harriers 13.87   PB  
  
T8 80mH heat 1  
1 87 Corey Beechall U15 M Stockport Track & Field 12.02   PB  
2 252 Lewis Shaw U15 M Warrington AC 12.58   PB  
3 45 Archie Varley U15 M Crewe & Nantwich AC 12.72   PB  
4 88 Corey Middleton U15 M Preston Harriers 12.93   PB  
5 350 Reece Bradley U15 M Crewe & Nantwich AC 13.72   PB  
6 186 Henry Smith U15 M Crewe & Nantwich AC 14.44      
  
T9 80mH heat 2  
1 192 Huw Williams U15 M Menai Track & Field 14.27   PB  
2 355 Rhys Watson U15 M Stockport Harriers & AC 14.38   PB  
3 362 Ryan McCaffery U15 M Horwich RMI Harriers 15.08   PB  
4 329 Oliver Storey U15 M Southport & Waterloo AC 21.26   PB  
  
T10 100m heat 1  
1 251 Lewis Parsons U15 M West Cheshire AC 11.98      
2 58 Ben Maguire U15 M Trafford AC 12.04      
3 18 Alex Rutherford U15 M West Cheshire AC 12.19   PB  
4 164 Gethin Griffith U15 M Menai Track & Field 12.34   PB  
5 324 Oliver Armitage U15 M Leeds City AC 12.36      
6 78 Cherie Ufuoma U15 F Bolton United Harriers & AC 12.68      
  
T11 100m heat 2  
1 96 Daniel Nuttall U15 M Blackburn Harriers 12.65   PB  
2 406 Vincent Worthington U15 M Bolton United Harriers & AC 12.88      
3 321 Niamh Le'Gall U15 F Wirral AC 13.14      
4 213 Jacob Welsh U15 M Deeside AAC 13.25   PB  
5 279 Lucy Salter U15 F Crewe & Nantwich AC 13.40      
  
T12 100m heat 3  
1 331 Olivia Doyle U15 F Kingston-Upon-Hull AC 13.01   PB  
2 178 Harrison Allcock U15 M Blackburn Harriers 13.03   PB  
3 146 Evie Schofield U15 F Trafford AC 13.21   PB  
4 239 Keira Tomes U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 13.33   PB  
5 63 Blessing Idoko U15 F Bury AC 13.35   PB  
  
T13 100m heat 4  
1 269 Lucas Ball U15 M Trafford AC 13.38   PB  
2 88 Corey Middleton U15 M Preston Harriers 13.60      
3 294 Max Cunningham U15 M Sale Harriers Manchester 13.67      
4 319 Niamh Dolan U15 F Sale Harriers Manchester 13.74      
5 415 Zoe Smith U15 F Newark AC 13.86      
  
T14 100m heat 5  
1 152 Finley Gibson U15 M Bolton United Harriers & AC 13.62   PB  
2 34 Amelie Bodie U15 F Wirral AC 13.76   PB  
3 155 Fraya-Lea Boone U15 F Crewe & Nantwich AC 13.78      
4 125 Emma Frankland-Hayes U15 F Southport & Waterloo AC 13.79      
5 320 Niamh Gater U15 F Blackburn Harriers 14.28      
  
T15 100m heat 6  
1 212 Jacob Mason U15 M Preston Harriers 13.91   PB  
2 284 Macy Brett U15 F West Cheshire AC 14.02   PB  
3 262 Logan Campbell U15 M Preston Harriers 14.11   PB  
4 306 Millie Turner U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 14.17   PB  
5 286 Madison Holt U15 F Sale Harriers Manchester 14.41      
6 329 Oliver Storey U15 M Southport & Waterloo AC 15.58   PB  
  
T16 100m heat 7  
1 30 Amber Brown U15 F Trafford AC 13.24   PB  
2 297 Megan Cronshaw U15 F Wirral AC 14.09   PB  
3 77 Charlotte Stansfield U15 F Altrincham & District AC 14.15   PB  
4 350 Reece Bradley U15 M Crewe & Nantwich AC 14.26      
5 388 Sophie Brennan U15 F St Helens Sutton AC 14.27   PB  
6 84 Chloe Sumner U15 F Altrincham & District AC 14.50   PB  
7 288 Marcia Rutter U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 14.56   PB  
  
T17 100m heat 8  
1 327 Oliver Harrison U15 M Deeside AAC 13.30   PB  
2 412 Zara Ogedengbe U15 F Wirral AC 14.78      
3 26 Alisha Lehner U15 F Blackburn Harriers 14.86   PB  
4 234 Josh Topham U15 M Horwich RMI Harriers 14.90   PB  
5 349 Rebecca Smith U15 F Deeside AAC 14.93      
6 19 Alexa Billman U15 F Stockport Harriers & AC 14.95      
7 37 Amy Starkey U15 F East Cheshire 14.95      
  
T18 100m heat 9  
1 141 Eve Dockerty U15 F Stockport Track & Field 14.29   PB  
2 313 Natasha Murphy U15 F Southport & Waterloo AC 14.71   PB  
3 92 Dami Akinya U15 F Liverpool Harriers & AC 15.08      
4 14 Aisling Brooks U15 F Stockport Harriers & AC 15.16   PB  
5 232 Jessie Myers U15 F Altrincham & District AC 15.38   PB  
6 123 Emily James U15 F East Cheshire 16.85   PB  
  
T19 75m heat 1  
1 394 Summer Eden U13 F Bolton United Harriers & AC 10.19   PB  
2 399 Theo Shepherd U13 M West Cheshire AC 10.19      
3 48 Austin Allen U13 M Preston Harriers 10.19   PB  
4 352 Renee Adams U13 F Southport & Waterloo AC 10.22   PB  
5 336 Olivia Schrimshaw U13 F Deeside AAC 10.35   PB  
6 76 Charlotte McKenzie U13 F Kingston-Upon-Hull AC 10.70      
7 79 Chidera Ajet U13 M Horwich RMI Harriers 10.77      
  
T20 75m heat 2  
1 220 James Howarth U13 M Crewe & Nantwich AC 10.64   PB  
2 28 Aliyah Martin U13 F Bolton United Harriers & AC 10.74   PB  
3 290 Matilda Hall U13 F Bolton United Harriers & AC 10.74      
4 404 Toby Lemon U13 M Deeside AAC 10.79      
5 144 Evie Elliott U13 F Bury AC 10.82      
6 378 Sebastian McKenzie U13 M Kingston-Upon-Hull AC 10.85      
7 253 Lexi Bennett U13 F Deeside AAC 10.96      
  
T21 75m heat 3  
1 156 Freya Mutch U13 F Liverpool Harriers & AC 10.73   PB  
2 29 Allyssia May U13 F Bolton United Harriers & AC 10.84      
3 323 Noah Mutch U11 M Liverpool Harriers & AC 11.44   PB  
4 33 Amelia Jones U13 F East Cheshire 11.75   PB  
5 94 Daniel Haywood U11 M Chorley Athletic & Triathlon Club 13.00   PB  
  
T22 75m heat 4  
1 351 Reilley Tambourini U13 M Liverpool Harriers & AC 11.06   PB  
2 372 Samuel Brightwell U13 M Crewe & Nantwich AC 11.13   PB  
3 361 Ruby Phillips U13 F West Cheshire AC 11.25      
4 330 Oliver Welsh U13 M Deeside AAC 11.71      
5 333 Olivia Jones U11 F East Cheshire 12.22      
6 2 Abbie Ely U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 12.42      
7 424 Connor Givnan U11 M Kirkby Milers 12.95      
  
T23 75m heat 5  
1 229 Jessica Betts U13 F Scunthorpe & District AC 11.37   PB  
2 121 Emily Ford U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 11.55      
3 304 Millie Rhodes U13 F Spenborough & District AC 11.62      
4 173 Hannah Squibbs U13 F Sale Harriers Manchester 11.74      
5 174 Hannah Stansfield U13 F Altrincham & District AC 11.86   PB  
  
T24 75m heat 6  
1 275 Lucy Howarth U11 F Crewe & Nantwich AC 11.68      
2 264 Lois Wormald U11 F Burnley AC 11.74      
3 203 Isla Bamber U13 F Preston Harriers 11.86      
4 305 Millie Spink U13 F Liverpool Harriers & AC 12.01      
5 309 Mollie Wood U13 F Bolton United Harriers & AC 12.02   PB  
6 44 Archie Parker U11 M Horwich RMI Harriers 12.06      
  
T25 75m heat 7  
1 159 George Camara U13 M Blackburn Harriers 10.75   PB  
2 9 Aggie Taylor U13 F Blackburn Harriers 11.68   PB  
3 68 Catelyn-Jane Beardmore U13 F City of Stoke AC 11.78   PB  
4 60 Benjamin Davies U11 M Bolton United Harriers & AC 12.18      
5 36 Amy Smith U11 F Keighley & Craven AC 12.38      
6 52 Beatrice Brooks U13 F Stockport Harriers & AC 12.47      
7 132 Esme Rutter U11 F Blackpool Wyre & Fylde AC 12.77   PB  
  
T26 75m heat 8  
1 200 Isabella Woods U13 F Crewe & Nantwich AC 11.57   PB  
2 328 Oliver Howell U11 M Sale Harriers Manchester 11.64      
3 250 Leila Pilkington U13 F Blackburn Harriers 11.65   PB  
4 255 Lexi-Wyn Stritch U13 F Trafford AC 12.15   PB  
5 199 Isabella Murney U13 F East Cheshire 12.37      
6 236 Joshua Grundy U11 M Bolton United Harriers & AC 12.38      
7 315 Nathaniel Ellis U11 M Liverpool Harriers & AC 12.54   PB  
  
T27 75m heat 9  
1 332 Olivia Hepworth U11 F City of Stoke AC 11.30   PB  
2 393 Stanley Slater U13 M Macclesfield Harriers & AC 11.48   PB  
3 377 Sebastian Casey U11 M Salford Harriers 11.77      
4 407 Will Edwards U11 M Stockport Harriers & AC 11.95   PB  
5 185 Heidi Woods U13 F Crewe & Nantwich AC 12.00   PB  
6 358 Rosie Harding U13 F Deeside AAC 12.43      
  
T28 75m heat 10  
1 318 Niamh Brogan U13 F Bolton United Harriers & AC 12.32   PB  
2 273 Lucy Ford U11 F Blackpool Wyre & Fylde AC 12.47      
3 195 Iris Beca U13 F Bolton United Harriers & AC 12.57      
4 110 Elisha Carter U13 F Crewe & Nantwich AC 12.66      
5 140 Eve Blaney U13 F Bolton United Harriers & AC 12.93   PB  
6 346 Ralph King-Banks U11 M Salford Harriers 13.27   PB  
  
T29 75m heat 11  
1 335 Olivia Ramirez Nievas U11 F Salford Mets 12.02   PB  
2 118 Ellie Deavall U13 F Bolton United Harriers & AC 12.27   PB  
3 274 Lucy Harding U13 F Crewe & Nantwich AC 12.37      
4 263 Lois Jones-Hamilton U13 F Crewe & Nantwich AC 12.61   PB  
5 127 Emme Lowe U11 F Salford Harriers 12.64   PB  
6 74 Charlie Smith U11 M Crewe & Nantwich AC 12.89      
  
T30 75m heat 12  
1 129 Esmé McNally U13 F Southport & Waterloo AC 11.94   PB  
2 3 Abbie Fitzgerald U11 F Stockport Harriers & AC 12.48   PB  
3 42 Annie Clements U13 F Altrincham & District AC 12.82   PB  
4 403 Tillie Calvert U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 12.87   PB  
5 108 Eleanor Wheeler U13 F West Cheshire AC 13.15      
  
T31 75m heat 13  
1 196 Isaac Brindle U13 M Blackburn Harriers 11.52   PB  
2 298 Megan Walker U13 F Stockport Harriers & AC 12.24   PB  
3 311 Murphy Midgley U11 M Liverpool Harriers & AC 12.41   PB  
4 249 Leah Stokes U11 F Horwich RMI Harriers 12.83   PB  
5 145 Evie Parker U13 F Horwich RMI Harriers 12.93   PB  
6 246 Lauren Freary U13 F Horwich RMI Harriers 13.16   PB  
7 154 Frankie Topham U11 F Horwich RMI Harriers 13.33   PB  
  
T32 75m heat 14  
1 187 Holly Bellis U11 F Altrincham & District AC 12.46   PB  
2 381 Seth Frearson U11 M City of Stoke AC 12.69   PB  
3 400 Thomas Daly U11 M Trafford AC 13.02   PB  
4 395 Summer Holt U11 F Sale Harriers Manchester 13.46      
5 260 Lily Rose Crowe U11 F Altrincham & District AC 16.12   PB  
6 81 Chloe Bradbury U11 F Altrincham & District AC 16.89   PB  
  
T33 75m heat 15  
1 113 Ella Bibby U13 F Wirral AC 11.75   PB  
2 287 Maisy Bodie U11 F Wirral AC 11.83      
3 126 Emma Joy Gitay U13 F Blackburn Harriers 12.78   PB  
4 70 Charlie Bibby U11 M Wirral AC 12.89   PB  
5 235 Joshua Cowan U11 M Wirral AC 13.24   PB  
6 55 Bel Thompstone U11 F Altrincham & District AC 13.37   PB  
7 165 Grace Freary U11 F Horwich RMI Harriers 13.42   PB  
  
T34 75m heat 16  
1 382 Shaun Ali U13 M Kirkby Milers 10.94   PB  
2 375 Satine Wearden U13 F West Cheshire AC 13.44      
3 168 Grace Ilunga U13 F Blackburn Harriers 13.48   PB  
4 300 Mia Madigan U13 F Liverpool Harriers & AC 13.60   PB  
  
T35 75m heat 17  
1 357 Rose Finney U11 F Altrincham & District AC 12.58   PB  
2 112 Elkie Bell U11 F Salford Harriers 13.72   PB  
3 46 Aron Savage U11 M Kirkby Milers 14.07   PB  
4 280 Lucy Sumner U11 F Altrincham & District AC 14.24   PB  
5 308 Mimi Ilunga U11 F Blackburn Harriers 14.49   PB  
6 370 Sam Sherlock U11 M Wirral AC 16.73   PB  
  
T36 75m heat 14 re run  
1 227 Jessica Baker U11 F Altrincham & District AC 12.56   PB  
2 381 Seth Frearson U11 M City of Stoke AC 12.66   PB  
3 400 Thomas Daly U11 M Trafford AC 13.20   PB  
4 395 Summer Holt U11 F Sale Harriers Manchester 13.36      
5 187 Holly Bellis U11 F Altrincham & District AC 13.42   PB  
6 260 Lily Rose Crowe U11 F Altrincham & District AC 15.30   PB  
  
T37 200m heat 1  
1 251 Lewis Parsons U15 M West Cheshire AC 24.11      
2 164 Gethin Griffith U15 M Menai Track & Field 24.80   PB  
3 18 Alex Rutherford U15 M West Cheshire AC 25.08   PB  
4 58 Ben Maguire U15 M Trafford AC 25.11      
5 96 Daniel Nuttall U15 M Blackburn Harriers 26.07   PB  
6 321 Niamh Le'Gall U15 F Wirral AC 26.43      
  
T38 200m heat 2  
1 406 Vincent Worthington U15 M Bolton United Harriers & AC 25.91   PB  
2 78 Cherie Ufuoma U15 F Bolton United Harriers & AC 26.53      
3 331 Olivia Doyle U15 F Kingston-Upon-Hull AC 26.75   PB  
4 415 Zoe Smith U15 F Newark AC 27.50      
5 63 Blessing Idoko U15 F Bury AC 27.78      
6 146 Evie Schofield U15 F Trafford AC 28.16      
  
T39 200m heat 3  
1 178 Harrison Allcock U15 M Blackburn Harriers 26.97   PB  
2 90 Courtney Barbour U15 F Annan & District AC 27.85   PB  
3 125 Emma Frankland-Hayes U15 F Southport & Waterloo AC 28.19   PB  
4 117 Ellena Walker U15 F Stockport Harriers & AC 28.59   PB  
  
T40 200m heat 4  
1 224 Jayde McGregor U15 F Halifax Harriers AC 28.18   PB  
2 34 Amelie Bodie U15 F Wirral AC 28.72   PB  
3 306 Millie Turner U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 29.74      
4 401 Tia Grover U15 F Sale Harriers Manchester 29.85      
  
T41 200m heat 5  
1 269 Lucas Ball U15 M Trafford AC 27.42   PB  
2 152 Finley Gibson U15 M Bolton United Harriers & AC 27.71   PB  
3 21 Alfie Carter U15 M Crewe & Nantwich AC 28.51   PB  
4 190 Holly Jeffs U15 F Crewe & Nantwich AC 28.84   PB  
5 388 Sophie Brennan U15 F St Helens Sutton AC 29.79      
6 11 Aimee Broomby U15 F Carlisle Aspatria AC 29.93   PB  
  
T42 200m heat 6  
1 418 Liam Johnson U15 M St Helens Sutton AC 26.77   PB  
2 101 Edith Nixon U15 F Crewe & Nantwich AC 28.43   PB  
3 31 Amelia Blakeley U15 F Stockport Track & Field 30.28      
4 83 Chloe Mason U15 F Crewe & Nantwich AC 30.45      
5 77 Charlotte Stansfield U15 F Altrincham & District AC 30.54      
6 35 Amy Hewitt U15 F Leigh Harriers & AC 30.87      
  
T43 200m heat 7  
1 297 Megan Cronshaw U15 F Wirral AC 30.03   PB  
2 84 Chloe Sumner U15 F Altrincham & District AC 30.55   PB  
3 334 Olivia Pile U15 F St Helens Sutton AC 30.84   PB  
4 75 Charlotte Hughes U15 F Southport & Waterloo AC 31.48   PB  
  
T44 150m heat 1  
1 399 Theo Shepherd U13 M West Cheshire AC 19.87   PB  
2 394 Summer Eden U13 F Bolton United Harriers & AC 20.26      
3 336 Olivia Schrimshaw U13 F Deeside AAC 20.47   PB  
4 48 Austin Allen U13 M Preston Harriers 20.69      
5 404 Toby Lemon U13 M Deeside AAC 21.24      
6 393 Stanley Slater U13 M Macclesfield Harriers & AC 22.89   PB  
  
T45 150m heat 2  
1 352 Renee Adams U13 F Southport & Waterloo AC 20.37   PB  
2 28 Aliyah Martin U13 F Bolton United Harriers & AC 21.26   PB  
3 361 Ruby Phillips U13 F West Cheshire AC 21.68      
4 79 Chidera Ajet U13 M Horwich RMI Harriers 22.15      
5 330 Oliver Welsh U13 M Deeside AAC 22.28   PB  
6 118 Ellie Deavall U13 F Bolton United Harriers & AC 24.49   PB  
  
T46 150m heat 3  
1 144 Evie Elliott U13 F Bury AC 21.15   PB  
2 290 Matilda Hall U13 F Bolton United Harriers & AC 21.68      
3 76 Charlotte McKenzie U13 F Kingston-Upon-Hull AC 21.82      
4 253 Lexi Bennett U13 F Deeside AAC 21.91      
5 240 Kitty Harrison-Sargent U13 F Halifax Harriers AC 21.99   PB  
6 378 Sebastian McKenzie U13 M Kingston-Upon-Hull AC 22.13      
  
T47 150m heat 4  
1 156 Freya Mutch U13 F Liverpool Harriers & AC 20.94   PB  
2 220 James Howarth U13 M Crewe & Nantwich AC 20.98   PB  
3 122 Emily Green U13 F Wirral AC 21.87      
4 29 Allyssia May U13 F Bolton United Harriers & AC 21.91   PB  
5 323 Noah Mutch U11 M Liverpool Harriers & AC 22.40   PB  
6 85 Christopher Parikh U13 M Manchester Harriers & AC 22.52      
  
T48 150m heat 5  
1 373 Samuel Conkie U13 M Crewe & Nantwich AC 21.72   PB  
2 347 Rebecca Chalfont U13 F Leeds City AC 23.21      
3 411 Zara Bratt U11 F City of Stoke AC 24.78   PB  
4 41 Annaleigh Harrison U11 F City of Stoke AC 25.25   PB  
5 126 Emma Joy Gitay U13 F Blackburn Harriers 25.60   PB  
  
T49 150m heat 6  
1 149 Faye Gribbin U13 F Bury AC 22.29   PB  
2 304 Millie Rhodes U13 F Spenborough & District AC 22.91      
3 121 Emily Ford U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 23.25      
4 94 Daniel Haywood U11 M Chorley Athletic & Triathlon Club 26.49   PB  
  
T50 150m heat 7  
1 372 Samuel Brightwell U13 M Crewe & Nantwich AC 21.44   PB  
2 351 Reilley Tambourini U13 M Liverpool Harriers & AC 22.05   PB  
3 332 Olivia Hepworth U11 F City of Stoke AC 22.32   PB  
4 173 Hannah Squibbs U13 F Sale Harriers Manchester 22.99   PB  
5 333 Olivia Jones U11 F East Cheshire 24.59      
6 315 Nathaniel Ellis U11 M Liverpool Harriers & AC 24.90   PB  
  
T51 150m heat 8  
1 328 Oliver Howell U11 M Sale Harriers Manchester 22.86      
2 174 Hannah Stansfield U13 F Altrincham & District AC 23.55      
3 264 Lois Wormald U11 F Burnley AC 23.56      
4 309 Mollie Wood U13 F Bolton United Harriers & AC 23.86   PB  
5 44 Archie Parker U11 M Horwich RMI Harriers 24.02      
6 36 Amy Smith U11 F Keighley & Craven AC 24.71      
  
T52 150m heat 9  
1 200 Isabella Woods U13 F Crewe & Nantwich AC 22.93   PB  
2 68 Catelyn-Jane Beardmore U13 F City of Stoke AC 23.32   PB  
3 33 Amelia Jones U13 F East Cheshire 24.16      
4 204 Isla Cammish U13 F Salford Harriers 24.24      
5 236 Joshua Grundy U11 M Bolton United Harriers & AC 24.61      
6 377 Sebastian Casey U11 M Salford Harriers 24.74      
  
T53 150m heat 10  
1 305 Millie Spink U13 F Liverpool Harriers & AC 23.79   PB  
2 287 Maisy Bodie U11 F Wirral AC 24.21      
3 60 Benjamin Davies U11 M Bolton United Harriers & AC 24.31   PB  
4 358 Rosie Harding U13 F Deeside AAC 24.42   PB  
5 424 Connor Givnan U11 M Kirkby Milers 25.01      
6 52 Beatrice Brooks U13 F Stockport Harriers & AC 25.17      
  
T54 150m heat 11  
1 153 Finley Marsden U11 M Wirral AC 24.51   PB  
2 185 Heidi Woods U13 F Crewe & Nantwich AC 24.95   PB  
3 32 Amelia Harding U13 F Deeside AAC 25.37   PB  
4 199 Isabella Murney U13 F East Cheshire 25.54      
5 318 Niamh Brogan U13 F Bolton United Harriers & AC 25.64   PB  
6 273 Lucy Ford U11 F Blackpool Wyre & Fylde AC 25.78      
  
T55 150m heat 12  
1 382 Shaun Ali U13 M Kirkby Milers 21.57   PB  
2 413 Zia Isherwood U11 F Bolton United Harriers & AC 24.58      
3 364 Ryley Holden U13 M Salford Harriers 24.81   PB  
4 275 Lucy Howarth U11 F Crewe & Nantwich AC 25.21      
5 263 Lois Jones-Hamilton U13 F Crewe & Nantwich AC 25.37   PB  
  
T56 150m heat 13  
1 274 Lucy Harding U13 F Crewe & Nantwich AC 25.13      
1 110 Elisha Carter U13 F Crewe & Nantwich AC 25.13   PB  
3 74 Charlie Smith U11 M Crewe & Nantwich AC 25.29   PB  
4 47 Arthur Campbell U11 M Stockport Harriers & AC 25.45   PB  
5 195 Iris Beca U13 F Bolton United Harriers & AC 25.65      
  
T57 150m heat 14  
1 129 Esmé McNally U13 F Southport & Waterloo AC 23.99   PB  
2 335 Olivia Ramirez Nievas U11 F Salford Mets 24.25   PB  
3 311 Murphy Midgley U11 M Liverpool Harriers & AC 25.44   PB  
4 145 Evie Parker U13 F Horwich RMI Harriers 26.90      
5 120 Emilia Hanlon U11 F East Cheshire 28.24   PB  
  
T58 150m heat 15  
1 93 Daniel Bretherton U13 M Blackburn Harriers 24.73   PB  
2 42 Annie Clements U13 F Altrincham & District AC 25.86   PB  
3 348 Rebecca Kingston U11 F Leeds City AC 25.86   PB  
4 165 Grace Freary U11 F Horwich RMI Harriers 26.78      
  
T59 150m heat 16  
1 113 Ella Bibby U13 F Wirral AC 23.37   PB  
2 368 Sam Burton U11 M Salford Harriers 25.21   PB  
3 127 Emme Lowe U11 F Salford Harriers 25.48   PB  
4 246 Lauren Freary U13 F Horwich RMI Harriers 27.79   PB  
5 187 Holly Bellis U11 F Altrincham & District AC 28.38   PB  
  
T60 150m heat 17  
1 250 Leila Pilkington U13 F Blackburn Harriers 23.81   PB  
2 132 Esme Rutter U11 F Blackpool Wyre & Fylde AC 25.00   PB  
3 61 Bethany Hall U11 F Crewe & Nantwich AC 26.28   PB  
4 375 Satine Wearden U13 F West Cheshire AC 27.04   PB  
5 168 Grace Ilunga U13 F Blackburn Harriers 27.15   PB  
6 280 Lucy Sumner U11 F Altrincham & District AC 29.32   PB  
  
T61 150m heat 18 + 19  
1 46 Aron Savage U11 M Kirkby Milers 28.59   PB  
2 370 Sam Sherlock U11 M Wirral AC 29.12   PB  
3 308 Mimi Ilunga U11 F Blackburn Harriers 31.32   PB  
4 260 Lily Rose Crowe U11 F Altrincham & District AC 32.00   PB  
5 69 Cerys Jones U13 F Bolton United Harriers & AC 33.65      
  
T62 300m heat 1  
1 219 James Davis U15 M Liverpool Harriers & AC 38.99   PB  
2 164 Gethin Griffith U15 M Menai Track & Field 39.18   PB  
3 180 Harry Appleton U15 M Preston Harriers 40.72   PB  
4 353 Reuben Moss U15 M North Shields Polytechnic AC 41.00   PB  
5 301 Mia Walker U15 F Wirral AC 41.20   PB  
6 384 Sofia Barrett U15 F Corby AC 42.42      
  
T63 300m heat 2  
1 157 Freya Vidal U15 F City of York AC 41.53   PB  
2 317 Nia Harrison-Sargent U15 F Halifax Harriers AC 42.26   PB  
3 279 Lucy Salter U15 F Crewe & Nantwich AC 43.03   PB  
4 380 Seren Redfern U15 F Stockport Track & Field 43.30   PB  
5 13 Aimee Phillips U15 F West Cheshire AC 46.36      
6 202 Isabelle Shaw U15 F Menai Track & Field 50.09   PB  
  
T64 300m heat 3  
1 420 Ophelia Jones U15 F Trafford AC 44.02   PB  
2 312 Nancy Pickles U15 F Sale Harriers Manchester 45.75   PB  
3 397 Tegan Sidebotham U15 F Liverpool Harriers & AC 46.07      
4 391 Sophie Haslam U15 F West Cheshire AC 46.57   PB  
5 423 Hannah Culshaw U15 F Wigan & District Harriers 47.39   PB  
6 390 Sophie Harding U15 F Vale Royal AC 47.44   PB  
  
T65 300m heat 4  
1 23 Alice Tolley U15 F Hallamshire Harriers Sheffield AC 45.42   PB  
2 277 Lucy Jones U15 F Wrexham AC 45.57   PB  
3 6 Abigail Stewart U15 F Wirral AC 46.96   PB  
4 189 Holly Garner U15 F Sale Harriers Manchester 47.10      
  
T66 300m heat 5  
1 14 Aisling Brooks U15 F Stockport Harriers & AC 48.54   PB  
2 286 Madison Holt U15 F Sale Harriers Manchester 48.64      
3 19 Alexa Billman U15 F Stockport Harriers & AC 48.71   PB  
  
T67 300m heat 6  
1 131 Esme La Trobe-Roberts U15 F Menai Track & Field 48.06   PB  
2 410 Xander Heaton U15 M Kirkby Milers 48.26   PB  
3 147 Evie White U15 F Horwich RMI Harriers 51.53   PB  
4 20 Alexa Donnelly U15 F Kirkby Milers 53.05   PB  
  
T68 600m heat 1  
1 323 Noah Mutch U11 M Liverpool Harriers & AC 1:54.09   PB  
2 53 Beatrix Soper U11 F Salford Mets 1:54.50      
3 208 Jack Farrington U11 M Salford Harriers 1:56.63   PB  
4 236 Joshua Grundy U11 M Bolton United Harriers & AC 1:57.84   PB  
5 206 Ivan Winder U11 M Leven Valley 1:58.97   PB  
6 272 Lucy Dent U11 F Bury AC 2:00.21      
7 214 Jake Harrison U11 M Sale Harriers Manchester 2:00.23      
8 285 Madeline Appleby U11 F Sale Harriers Manchester 2:04.94   PB  
9 41 Annaleigh Harrison U11 F City of Stoke AC 2:05.25   PB  
  
T69 600m heat 2  
1 328 Oliver Howell U11 M Sale Harriers Manchester 1:58.12      
2 74 Charlie Smith U11 M Crewe & Nantwich AC 2:01.68   PB  
3 400 Thomas Daly U11 M Trafford AC 2:03.44   PB  
4 396 Tabitha Welch U11 F Altrincham & District AC 2:03.66   PB  
5 411 Zara Bratt U11 F City of Stoke AC 2:04.93   PB  
6 368 Sam Burton U11 M Salford Harriers 2:06.11      
7 3 Abbie Fitzgerald U11 F Stockport Harriers & AC 2:06.94   PB  
8 127 Emme Lowe U11 F Salford Harriers 2:08.13   PB  
9 348 Rebecca Kingston U11 F Leeds City AC 2:10.55      
10 47 Arthur Campbell U11 M Stockport Harriers & AC 2:32.81   PB  
  
T70 600m heat 3  
1 222 Jamie Warrington U11 M Altrincham & District AC 2:02.71   PB  
2 61 Bethany Hall U11 F Crewe & Nantwich AC 2:03.37   PB  
3 170 Halli Williams U11 F Kirkby Milers 2:04.27   PB  
4 70 Charlie Bibby U11 M Wirral AC 2:04.63   PB  
5 425 Demitri Kyriacou U11 M Leven Valley 2:09.20   PB  
6 235 Joshua Cowan U11 M Wirral AC 2:09.81   PB  
7 60 Benjamin Davies U11 M Bolton United Harriers & AC 2:10.98   PB  
8 407 Will Edwards U11 M Stockport Harriers & AC 2:11.64   PB  
9 333 Olivia Jones U11 F East Cheshire 2:11.89   PB  
10 413 Zia Isherwood U11 F Bolton United Harriers & AC 2:12.15      
  
T71 600m heat 4  
1 424 Connor Givnan U11 M Kirkby Milers 2:06.60      
2 153 Finley Marsden U11 M Wirral AC 2:07.57   PB  
3 227 Jessica Baker U11 F Altrincham & District AC 2:07.79   PB  
4 346 Ralph King-Banks U11 M Salford Harriers 2:10.23   PB  
5 165 Grace Freary U11 F Horwich RMI Harriers 2:14.12   PB  
6 395 Summer Holt U11 F Sale Harriers Manchester 2:21.24   PB  
7 135 Eva Spink U11 F Liverpool Harriers & AC 2:24.26      
8 46 Aron Savage U11 M Kirkby Milers 2:35.38   PB  
9 120 Emilia Hanlon U11 F East Cheshire 2:42.37   PB  
  
T72 800m heat 1  
1 316 Nathaniel Rowe U15 M City of Stoke AC 2:10.09   PB  
2 338 Owen Haffner U15 M Rotherham Harriers & AC 2:10.29   PB  
3 416 Ethan Chadwick U15 M Preston Harriers 2:10.67      
4 371 Sam Smalley U15 M Preston Harriers 2:12.51   PB  
5 210 Jack Winstanley U15 M Preston Harriers 2:13.90      
6 38 Anna Gisbourne U15 F Bury AC 2:15.62   PB  
7 136 Evan Grime U13 M Trafford AC 2:19.00      
8 281 Luke Parker U15 M West Cheshire AC 2:21.79      
9 65 Caitlin McCloy U15 F Rotherham Harriers & AC 2:23.38      
  
T73 800m heat 2  
1 327 Oliver Harrison U15 M Deeside AAC 2:19.85   PB  
2 248 Layla Roden U13 F Rotherham Harriers & AC 2:20.40   PB  
3 138 Evan Williams U15 M Kirkby Milers 2:21.29   PB  
4 57 Ben Keeley U13 M Trafford AC 2:21.78   PB  
5 418 Liam Johnson U15 M St Helens Sutton AC 2:22.48   PB  
6 366 Saffron Meade U15 F Stockport Harriers & AC 2:22.72      
7 207 Jac Chapman U13 M Wirral AC 2:23.63      
8 389 Sophie Cowin U15 F Kendal AAC 2:25.22      
9 238 Katie Betts U13 F Scunthorpe & District AC 2:27.70      
10 230 Jessica Lark U15 F West Cheshire AC 2:37.87      
  
T74 800m heat 3  
1 103 Edward Harrison U15 M Telford AC 2:17.43   PB  
2 340 Paul Harrison U15 M Telford AC 2:22.33   PB  
3 99 Douglas Stewart U15 M Wenlock Olympians 2:24.18   PB  
4 51 Baley Woolf U15 F St Helens Sutton AC 2:24.31   PB  
5 292 Matthew Gardner U15 M Sale Harriers Manchester 2:24.94   PB  
6 139 Evan Williams U15 M Vale Royal AC 2:28.63      
7 356 Rory Gregory U15 M Warrington AC 2:30.31   PB  
8 50 Bailey Hughes U13 F Liverpool Harriers & AC 2:30.84      
9 128 Erin Fay U13 F Liverpool Harriers & AC 2:30.96      
  
T75 800m heat 4  
1 302 Michael Phelan U13 M Wirral AC 2:25.67   PB  
2 361 Ruby Phillips U13 F West Cheshire AC 2:25.91   PB  
3 228 Jessica Baxter U13 F Leeds City AC 2:27.79   PB  
4 13 Aimee Phillips U15 F West Cheshire AC 2:27.96   PB  
5 105 Eleanor Nicholson U15 F Altrincham & District AC 2:28.04   PB  
6 169 Gracie Scott U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 2:28.52   PB  
7 240 Kitty Harrison-Sargent U13 F Halifax Harriers AC 2:29.98   PB  
8 151 Finlay Dobson U13 M Trafford AC 2:30.57      
  
T76 800m heat 5  
1 241 Kody Gilbody U13 M Wreake & Soar Valley 2:27.98   PB  
2 360 Ruby McIlveen U13 F Wirral AC 2:31.20   PB  
3 91 Daisy Frost U13 F Telford AC 2:31.58      
4 95 Daniel Jones U15 M Southport & Waterloo AC 2:34.06      
5 373 Samuel Conkie U13 M Crewe & Nantwich AC 2:37.90      
6 22 Alfie Evans U13 M Deeside AAC 2:38.32   PB  
7 423 Hannah Culshaw U15 F Wigan & District Harriers 2:39.51      
  
T77 800m heat 6  
1 7 Adam Byrne U15 M Southport & Waterloo AC 2:29.93   PB  
2 217 Jake Royle U13 M Sale Harriers Manchester 2:33.98   PB  
3 82 Chloe Mark U15 F St Helens Sutton AC 2:36.02   PB  
4 8 Adam Link U15 M Preston Harriers 2:36.60   PB  
5 56 Ben Gardner U13 M Sale Harriers Manchester 2:36.96   PB  
6 107 Eleanor Redmond U13 F Liverpool Harriers & AC 2:38.09      
7 149 Faye Gribbin U13 F Bury AC 2:38.83      
8 131 Esme La Trobe-Roberts U15 F Menai Track & Field 2:39.19   PB  
9 387 Sophia Nation U13 F Trafford AC 2:40.63      
10 156 Freya Mutch U13 F Liverpool Harriers & AC 2:51.91   PB  
  
T78 800m heat 7  
1 209 Jack Wilsdon U15 M Blackpool Wyre & Fylde AC 2:33.49   PB  
2 86 Ciara Yates U15 F City of Stoke AC 2:37.13   PB  
3 372 Samuel Brightwell U13 M Crewe & Nantwich AC 2:39.41   PB  
4 347 Rebecca Chalfont U13 F Leeds City AC 2:40.28   PB  
5 376 Scarlet Grundy U13 F Wirral AC 2:41.26   PB  
6 39 Anna Nicholson U13 F Lancaster & Morecambe AC 2:41.53      
7 405 Tristan Stewart U13 M Wenlock Olympians 2:42.13   PB  
8 265 Lola Potts U15 F Bury AC 2:42.18   PB  
9 173 Hannah Squibbs U13 F Sale Harriers Manchester 2:44.37      
10 410 Xander Heaton U15 M Kirkby Milers 2:44.70      
  
T79 800m heat 8  
1 85 Christopher Parikh U13 M Manchester Harriers & AC 2:34.78   PB  
2 383 Sinead Gregory U13 F Warrington AC 2:41.90   PB  
3 64 Cadi Glyn Edwards U15 F Menai Track & Field 2:43.63   PB  
4 191 Holly Webster U13 F Wirral AC 2:45.56   PB  
5 229 Jessica Betts U13 F Scunthorpe & District AC 2:45.76      
6 161 Georgia Clarkson U13 F Horwich RMI Harriers 2:50.36   PB  
7 359 Ruby Carlile U15 F West Cheshire AC 2:50.91      
8 204 Isla Cammish U13 F Salford Harriers 2:51.39   PB  
9 339 Paige Brown U13 F Sale Harriers Manchester 2:52.73      
10 176 Harriet Byrnes U13 F Salford 3:02.11      
  
T80 800m heat 9  
1 392 Spike Bell U13 M Salford Harriers 2:40.61   PB  
2 104 Ela Fflur Redvers Jones U15 F Menai Track & Field 2:45.72   PB  
3 242 Kristy Leitch U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 2:45.82   PB  
4 66 Cara Gregory U13 F Warrington AC 2:48.27   PB  
5 171 Hannah Davies U13 F Blackburn Harriers 2:52.28   PB  
6 20 Alexa Donnelly U15 F Kirkby Milers 2:55.30   PB  
7 150 Fern Chapman U13 F Wirral AC 3:01.24      
8 32 Amelia Harding U13 F Deeside AAC 3:03.24   PB  
9 115 Ella Keele U13 F Wirral AC 3:03.25   PB  
10 337 Owain Williams U13 M Menai Track & Field 3:06.72   PB  
  
T81 800m heat 10  
1 216 Jake Rowlands U15 M Menai Track & Field 2:34.98   PB  
2 419 Sarah Ashcroft U13 F Unattached 2:46.41   PB  
3 233 Joseph Brown U13 M Kirkby Milers 2:47.01   PB  
4 254 Lexi Dundas U13 F City of Stoke AC 2:47.10   PB  
5 33 Amelia Jones U13 F East Cheshire 3:01.01   PB  
6 111 Eliza Doyle U13 F Salford Harriers 3:01.56   PB  
7 201 Isabelle Hope U13 F Salford Harriers 3:05.53   PB  
8 175 Hannah Haf Jones U15 F Menai Track & Field 3:15.62   PB  
  
T82 800m heat 11  
1 225 Jemima Bradburn U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 2:55.27   PB  
2 298 Megan Walker U13 F Stockport Harriers & AC 3:05.47   PB  
3 108 Eleanor Wheeler U13 F West Cheshire AC 3:15.80      
4 123 Emily James U15 F East Cheshire 3:18.03      
5 364 Ryley Holden U13 M Salford Harriers 3:22.09      
6 374 Sarah Winstanley U13 F Preston Harriers 3:23.58   PB  
  
T83 1200m heat 1  
1 73 Charlie Rigby U13 M Liverpool Harriers & AC 3:44.94   PB  
2 385 Sonny Cassell U13 M Liverpool Harriers & AC 3:49.37      
3 167 Grace Igoe U13 F Rotherham Harriers & AC 3:50.87   PB  
4 257 Libby Cree U13 F Wakefield District Harriers & AC 3:51.60   PB  
5 188 Holly Cross U13 F Liverpool Harriers & AC 3:52.65   PB  
6 369 Sam Keighley U13 M Halifax Harriers AC 3:57.34   PB  
7 137 Evan Lewis U13 M Trafford AC 4:04.22      
8 9 Aggie Taylor U13 F Blackburn Harriers 4:09.44   PB  
9 98 Darcy Cowden U13 F City of Stoke AC 4:13.55   PB  
10 271 Lucy Bell U13 F Leven Valley 4:26.39   PB  
11 12 Aimee Harling U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 4:34.31      
  
T84 1200m heat 2  
1 159 George Camara U13 M Blackburn Harriers 4:18.27   PB  
2 341 Penelope Boyle U13 F Leven Valley 4:19.16   PB  
3 16 Alex Fraser U13 M Sale Harriers Manchester 4:22.81   PB  
4 100 Eddie Chandler U13 M Preston Harriers 4:23.61   PB  
5 102 Edward Figgins-Barrett U13 M Salford Harriers 4:24.87   PB  
6 291 Matthew Cullen-Brown U13 M Sale Harriers Manchester 4:24.89   PB  
7 343 Pola Golaski U13 F Menai Track & Field 4:27.86   PB  
8 17 Alex Preston U13 M Bolton United Harriers & AC 4:28.53      
9 71 Charlie Bumstead U13 M Sale Harriers Manchester 4:29.96      
10 119 Ellie Fraser U13 F Wirral AC 4:31.22   PB  
11 198 Isaac Walker U13 M Deeside AAC 4:33.71      
12 69 Cerys Jones U13 F Bolton United Harriers & AC 5:48.36      
  
T85 1500m heat 1  
1 414 Zoe Gilbody U15 F Chiltern Harriers AC 4:36.60   PB  
2 182 Harry Parker McLain U15 M Crewe & Nantwich AC 4:38.58      
3 218 James Brassington U15 M Lancaster & Morecambe AC 4:38.86   PB  
4 303 Miguel Jenkins U15 M Menai Track & Field 4:39.97      
5 213 Jacob Welsh U15 M Deeside AAC 4:41.86   PB  
6 97 Daniel Smith U15 M Blackburn Harriers 4:48.94   PB  
7 160 Georgia Bell U15 F Leven Valley 4:50.34   PB  
8 244 Lara Turner U15 F Kettering Town Harriers 4:54.53      
9 179 Harrison Stokes U15 M Horwich RMI Harriers 4:55.73   PB  
10 54 Beca Bown U15 F Menai Track & Field 4:56.49   PB  
11 80 Chloe Ardin U15 F Bury AC 4:56.69      
12 282 Luke Ward U15 M Southport & Waterloo AC 4:56.94   PB  
  
T86 1500m heat 2  
1 354 Rhys Bowden U15 M Vale Royal AC 4:59.72   PB  
2 299 Megumi Hoshiko U15 F Wirral AC 4:59.99   PB  
3 184 Hazel Forrest U15 F Harrogate Harriers & AC 5:09.17      
4 417 Daisy Atkiss U15 F Trafford AC 5:15.28      
5 130 Esme Heavey U15 F Warrington AC 5:18.20      
6 59 Ben Topham U15 M Horwich RMI Harriers 5:21.94   PB  
7 426 Stephen Morgan U15 M Southport & Waterloo AC 5:26.13   PB  
8 143 Evie David U15 F Telford AC 5:30.97      
9 202 Isabelle Shaw U15 F Menai Track & Field 5:36.92   PB  
10 89 Cosette Wearden U15 F West Cheshire AC 5:38.75   PB  
11 117 Ellena Walker U15 F Stockport Harriers & AC 5:39.75      
12 267 Louisa Bradburn U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 5:49.95      
13 148 Fay Lewis U15 F Trafford AC 5:59.54      
  
Long Jump - Pool 1  
1 377 Sebastian Casey U11 M Salford Harriers 3.31      
2 36 Amy Smith U11 F Keighley & Craven AC 3.29      
3 348 Rebecca Kingston U11 F Leeds City AC 3.26      
4 47 Arthur Campbell U11 M Stockport Harriers & AC 3.25      
5 275 Lucy Howarth U11 F Crewe & Nantwich AC 3.22   PB  
6 132 Esme Rutter U11 F Blackpool Wyre & Fylde AC 3.20   PB  
7 273 Lucy Ford U11 F Blackpool Wyre & Fylde AC 3.02      
8 61 Bethany Hall U11 F Crewe & Nantwich AC 2.73      
9 235 Joshua Cowan U11 M Wirral AC 2.62      
10 370 Sam Sherlock U11 M Wirral AC 2.48      
11 260 Lily Rose Crowe U11 F Altrincham & District AC 2.03   PB  
  
Long Jump - Pool 2  
1 163 Gethin Brown U13 M Deeside AAC 3.87      
2 200 Isabella Woods U13 F Crewe & Nantwich AC 3.72      
3 185 Heidi Woods U13 F Crewe & Nantwich AC 3.43      
4 255 Lexi-Wyn Stritch U13 F Trafford AC 3.33      
5 229 Jessica Betts U13 F Scunthorpe & District AC 3.30   PB  
6 403 Tillie Calvert U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 3.15   PB  
7 298 Megan Walker U13 F Stockport Harriers & AC 3.08      
8 337 Owain Williams U13 M Menai Track & Field 3.08      
9 375 Satine Wearden U13 F West Cheshire AC 2.90      
10 32 Amelia Harding U13 F Deeside AAC 2.37      
  
Long Jump - Pool 3  
1 248 Layla Roden U13 F Rotherham Harriers & AC 4.29   PB  
2 423 Hannah Culshaw U15 F Wigan & District Harriers 4.19   PB  
3 121 Emily Ford U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 3.94      
4 290 Matilda Hall U13 F Bolton United Harriers & AC 3.92      
5 2 Abbie Ely U13 F Blackpool Wyre & Fylde AC 3.82      
6 330 Oliver Welsh U13 M Deeside AAC 3.69      
7 358 Rosie Harding U13 F Deeside AAC 3.47      
8 115 Ella Keele U13 F Wirral AC 3.22      
9 240 Kitty Harrison-Sargent U13 F Halifax Harriers AC 3.21   PB  
10 250 Leila Pilkington U13 F Blackburn Harriers 3.16   PB  
  
Long Jump - Pool 4  
1 336 Olivia Schrimshaw U13 F Deeside AAC 4.75      
2 382 Shaun Ali U13 M Kirkby Milers 4.58      
3 293 Matthew Link U15 M Preston Harriers 4.18      
4 256 Liam O'Brien U13 M Sale Harriers Manchester 4.06   PB  
5 404 Toby Lemon U13 M Deeside AAC 4.05   PB  
6 228 Jessica Baxter U13 F Leeds City AC 4.01      
7 247 Lauren Hewitt U13 F Leigh Harriers & AC 3.85      
8 75 Charlotte Hughes U15 F Southport & Waterloo AC 3.80      
9 85 Christopher Parikh U13 M Manchester Harriers & AC 3.72   PB  
10 313 Natasha Murphy U15 F Southport & Waterloo AC 3.47   PB  
  
Long Jump - Pool 5  
1 245 Lauren Byrne U15 F Southport & Waterloo AC 4.40      
2 7 Adam Byrne U15 M Southport & Waterloo AC 4.16      
3 294 Max Cunningham U15 M Sale Harriers Manchester 4.11      
4 320 Niamh Gater U15 F Blackburn Harriers 4.11      
5 306 Millie Turner U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 4.00   PB  
6 186 Henry Smith U15 M Crewe & Nantwich AC 3.97   PB  
7 141 Eve Dockerty U15 F Stockport Track & Field 3.74      
8 288 Marcia Rutter U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 3.71      
9 155 Fraya-Lea Boone U15 F Crewe & Nantwich AC 3.69      
10 234 Josh Topham U15 M Horwich RMI Harriers 3.65      
  
Long Jump - Pool 6  
1 365 Sadie Madigan U15 F Liverpool Harriers & AC 4.95      
2 142 Eve Drury U15 F Leeds City AC 4.78      
3 295 Mayley Koroma U15 F Liverpool Harriers & AC 4.75      
4 192 Huw Williams U15 M Menai Track & Field 4.66      
5 366 Saffron Meade U15 F Stockport Harriers & AC 4.64      
6 239 Keira Tomes U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 4.64      
7 205 Isobel Hall U15 F Bolton United Harriers & AC 4.62   PB  
8 262 Logan Campbell U15 M Preston Harriers 4.44   PB  
9 269 Lucas Ball U15 M Trafford AC 4.42      
10 317 Nia Harrison-Sargent U15 F Halifax Harriers AC 4.32      
11 19 Alexa Billman U15 F Stockport Harriers & AC 4.11      
12 96 Daniel Nuttall U15 M Blackburn Harriers 3.97      
  
Long Jump - Pool 7  
1 88 Corey Middleton U15 M Preston Harriers 4.90   PB  
2 412 Zara Ogedengbe U15 F Wirral AC 4.88      
3 21 Alfie Carter U15 M Crewe & Nantwich AC 4.83      
4 279 Lucy Salter U15 F Crewe & Nantwich AC 4.81      
5 266 Lola Unsworth U15 F Trafford AC 4.78      
6 331 Olivia Doyle U15 F Kingston-Upon-Hull AC 4.77      
7 180 Harry Appleton U15 M Preston Harriers 4.63   PB  
8 30 Amber Brown U15 F Trafford AC 4.62   PB  
9 35 Amy Hewitt U15 F Leigh Harriers & AC 4.16      
10 79 Chidera Ajet U13 M Horwich RMI Harriers 3.70      
  
Hammer  
1 172 Hannah Lott U15 F North Shields Polytechnic AC NM (3kg)    
2 237 Kaitlyn Waddell U15 F North Shields Polytechnic AC 43.48 (3kg) PB  
3 162 Georgia Turner U15 F North Shields Polytechnic AC 35.79 (3kg) PB  
4 402 Tia Owen U15 F Deeside AAC 31.90 (3kg)    
5 422 Kara Stoll U15 F West Cheshire AC 29.27 (3kg)    
6 177 Harriet Wheeler U15 F West Cheshire AC 23.84 (3kg)    
7 10 Aiko Hoshiko U15 F Wirral AC 23.19 (3kg)    
1 408 William Lacey U15 M Bolton United Harriers & AC 27.38 (4kg)    
  
Discus - Pool 1  
1 183 Harry Pilkington U13 M Blackburn Harriers 21.94 (1kg)    
2 221 Jamie Greenhalgh U13 M Bolton United Harriers & AC 19.59 (1kg)    
1 408 William Lacey U15 M Bolton United Harriers & AC 34.61 (1.25kg)    
2 223 Jay Whiteside U15 M Preston Harriers 23.04 (1.25kg)    
1 62 Bethany Pendlebury U13 F Horwich RMI Harriers 18.19 (0.75kg)    
2 231 Jessica Wilkins U13 F Altrincham & District AC 17.33 (0.75kg)    
3 174 Hannah Stansfield U13 F Altrincham & District AC 15.84 (0.75kg) PB  
1 296 Megan Brown U15 F Deeside AAC 25.61 (1kg) PB  
2 162 Georgia Turner U15 F North Shields Polytechnic AC 23.13 (1kg)    
3 10 Aiko Hoshiko U15 F Wirral AC 20.68 (1kg)    
4 106 Eleanor Norris-Jones U15 F Preston Harriers 18.45 (1kg)    
5 422 Kara Stoll U15 F West Cheshire AC 15.88 (1kg)    
6 345 Rachel Heaton U15 F Deeside AAC 14.95 (1kg)    
7 114 Ella Johnson U15 F Preston Harriers 14.65 (1kg)    
8 175 Hannah Haf Jones U15 F Menai Track & Field 11.94 (1kg)    
9 266 Lola Unsworth U15 F Trafford AC NM (1kg)    
  
Javelin - Pool 1  
1 40 Anna Vavoso U13 F Preston Harriers 20.35 (400g)    
2 238 Katie Betts U13 F Scunthorpe & District AC 17.71 (400g)    
3 289 Maria Raykova U13 F Sale Harriers Manchester 17.44 (400g)    
4 62 Bethany Pendlebury U13 F Horwich RMI Harriers 16.08 (400g)    
5 118 Ellie Deavall U13 F Bolton United Harriers & AC 9.80 (400g)    
1 48 Austin Allen U13 M Preston Harriers 25.07 (400g)    
2 183 Harry Pilkington U13 M Blackburn Harriers 20.52 (400g) PB  
3 221 Jamie Greenhalgh U13 M Bolton United Harriers & AC 18.33 (400g) PB  
4 163 Gethin Brown U13 M Deeside AAC 15.64 (400g)    
5 362 Ryan McCaffery U15 M Horwich RMI Harriers 24.08 (600g)    
  
Javelin - Pool 2  
1 349 Rebecca Smith U15 F Deeside AAC 16.39 (400g)    
2 31 Amelia Blakeley U15 F Stockport Track & Field 16.35 (500g)    
3 106 Eleanor Norris-Jones U15 F Preston Harriers 15.93 (500g) PB  
4 155 Fraya-Lea Boone U15 F Crewe & Nantwich AC 15.16 (500g) PB  
5 141 Eve Dockerty U15 F Stockport Track & Field 11.71 (500g)    
6 83 Chloe Mason U15 F Crewe & Nantwich AC 10.26 (500g)    
1 211 Jacob Harwood-Bretnall U13 M Stockport Harriers & AC 25.05 (400g)    
2 325 Oliver Cooper U13 M Bury AC 22.42 (400g)    
3 72 Charlie Manship U13 M Deeside AAC 22.34 (400g)    
4 409 Willson Parnell U13 M Preston Harriers 20.62 (400g)    
1 322 Nikola Malinov U15 M Menai Track & Field 19.40 (600g)    
  
Javelin - Pool 3  
1 177 Harriet Wheeler U15 F West Cheshire AC 36.25 (500g)    
2 259 Lily Oldale U15 F Sale Harriers Manchester 32.96 (500g)    
3 296 Megan Brown U15 F Deeside AAC 28.88 (500g)    
4 37 Amy Starkey U15 F East Cheshire 24.44 (500g)    
5 265 Lola Potts U15 F Bury AC 19.60 (500g)    
6 190 Holly Jeffs U15 F Crewe & Nantwich AC 17.51 (500g)    
1 181 Harry Heard U15 M Oswestry Olympians AC 30.83 (600g)    
2 408 William Lacey U15 M Bolton United Harriers & AC 26.40 (600g) PB  
3 215 Jake Hince U15 M Menai Track & Field 23.85 (600g) PB  
4 262 Logan Campbell U15 M Preston Harriers 21.58 (600g)    
  
High Jump - Pool 1  
1 122 Emily Green U13 F Wirral AC 1.35      
2 310 Molly Mills U13 F Stockport Harriers & AC 1.25      
3 376 Scarlet Grundy U13 F Wirral AC 1.25   PB  
4 238 Katie Betts U13 F Scunthorpe & District AC 1.20   PB  
5 40 Anna Vavoso U13 F Preston Harriers 1.20      
1 142 Eve Drury U15 F Leeds City AC 1.45      
2 101 Edith Nixon U15 F Crewe & Nantwich AC 1.35      
3 63 Blessing Idoko U15 F Bury AC 1.35      
4 359 Ruby Carlile U15 F West Cheshire AC 1.30      
5 190 Holly Jeffs U15 F Crewe & Nantwich AC 1.30      
6 92 Dami Akinya U15 F Liverpool Harriers & AC 1.25      
1 45 Archie Varley U15 M Crewe & Nantwich AC 1.40   PB  
1 220 James Howarth U13 M Crewe & Nantwich AC 1.25   PB  
2 163 Gethin Brown U13 M Deeside AAC NH      
  
High Jump - Pool 2  
1 314 Natasha Need U15 F Notts AC 1.58      
2 30 Amber Brown U15 F Trafford AC 1.55      
3 380 Seren Redfern U15 F Stockport Track & Field 1.50   PB  
4 365 Sadie Madigan U15 F Liverpool Harriers & AC 1.45   PB  
4 43 Apphia Keenan U15 F Southport & Waterloo AC 1.45      
6 11 Aimee Broomby U15 F Carlisle Aspatria AC 1.45      
7 193 Imogen Carew U15 F Wirral AC 1.40      
8 117 Ellena Walker U15 F Stockport Harriers & AC 1.30      
1 223 Jay Whiteside U15 M Preston Harriers 1.60      
2 97 Daniel Smith U15 M Blackburn Harriers 1.55      
3 7 Adam Byrne U15 M Southport & Waterloo AC 1.50   PB  
4 87 Corey Beechall U15 M Stockport Track & Field 1.50   PB  
5 362 Ryan McCaffery U15 M Horwich RMI Harriers 1.45      
6 355 Rhys Watson U15 M Stockport Harriers & AC 1.45      
7 192 Huw Williams U15 M Menai Track & Field 1.40      
8 329 Oliver Storey U15 M Southport & Waterloo AC 1.20      
  
Shot - Pool 1  
1 62 Bethany Pendlebury U13 F Horwich RMI Harriers 7.31 (2.72kg)    
2 248 Layla Roden U13 F Rotherham Harriers & AC 6.93 (2.72kg) PB  
3 231 Jessica Wilkins U13 F Altrincham & District AC 6.65 (2.72kg) PB  
4 247 Lauren Hewitt U13 F Leigh Harriers & AC 6.57 (2.72kg)    
5 263 Lois Jones-Hamilton U13 F Crewe & Nantwich AC 5.41 (2.72kg)    
6 110 Elisha Carter U13 F Crewe & Nantwich AC 4.65 (2.72kg)    
7 203 Isla Bamber U13 F Preston Harriers 4.41 (2.72kg)    
8 69 Cerys Jones U13 F Bolton United Harriers & AC 2.63 (2.72kg)    
1 31 Amelia Blakeley U15 F Stockport Track & Field 8.24 (3kg)    
1 183 Harry Pilkington U13 M Blackburn Harriers 7.47 (3kg)    
2 221 Jamie Greenhalgh U13 M Bolton United Harriers & AC 7.09 (3kg) PB  
3 211 Jacob Harwood-Bretnall U13 M Stockport Harriers & AC 7.04 (3kg) PB  
  
Shot - Pool 2  
1 310 Molly Mills U13 F Stockport Harriers & AC 7.21      
1 295 Mayley Koroma U15 F Liverpool Harriers & AC 8.25      
2 10 Aiko Hoshiko U15 F Wirral AC 7.90      
3 35 Amy Hewitt U15 F Leigh Harriers & AC 7.53      
4 349 Rebecca Smith U15 F Deeside AAC 7.43   PB  
5 345 Rachel Heaton U15 F Deeside AAC 7.39   PB  
6 106 Eleanor Norris-Jones U15 F Preston Harriers 7.35      
7 75 Charlotte Hughes U15 F Southport & Waterloo AC 6.97      
8 205 Isobel Hall U15 F Bolton United Harriers & AC 6.41      
9 114 Ella Johnson U15 F Preston Harriers 6.30      
1 212 Jacob Mason U15 M Preston Harriers 6.89      
2 186 Henry Smith U15 M Crewe & Nantwich AC 6.15      
3 322 Nikola Malinov U15 M Menai Track & Field 5.01   PB  
  
Shot - Pool 3  
1 266 Lola Unsworth U15 F Trafford AC 10.10      
2 237 Kaitlyn Waddell U15 F North Shields Polytechnic AC 9.61      
3 245 Lauren Byrne U15 F Southport & Waterloo AC 9.22      
4 90 Courtney Barbour U15 F Annan & District AC 9.13      
5 412 Zara Ogedengbe U15 F Wirral AC 8.97      
6 24 Alice Tyrer U15 F Skyrac AC 8.97      
7 296 Megan Brown U15 F Deeside AAC 8.87      
8 177 Harriet Wheeler U15 F West Cheshire AC 8.44      
9 193 Imogen Carew U15 F Wirral AC 8.23      
10 37 Amy Starkey U15 F East Cheshire 7.42      
11 43 Apphia Keenan U15 F Southport & Waterloo AC 7.24      
1 87 Corey Beechall U15 M Stockport Track & Field 9.86      
2 355 Rhys Watson U15 M Stockport Harriers & AC 9.76      
3 181 Harry Heard U15 M Oswestry Olympians AC 9.21      





Back to News List

10% off Trespass outdoor gear. Enter code at checkout.
Online only. Code may be changed/withdrawn at any time in the event of misuse.
Email alan@batfl.co.uk for discount code




We are raising funds for a new track, please click here to help us reach our goal.



the Longfords Conference & Function Suite for ALL members!

Your Advert Could Be Seen Here
Contact Us For More Details



New Site created by Ian Salisbury 2008