See below for Facebook Feed


See right sidebar for Twitter Feed

You are here >> Home - News - News Item

News Item

12 September 2020

Open Meeting 12th September Results



Trafford AC Meeting           12-September-2020      
                   
70mH Heat 1           -2.2 (Manual)      
1 133 Gracie Pell U13 F Chesterfield & District AC 12.90      
2 108 Eve Dockerty U13 F Stockport Track and Field 13.79      
3 55 Charlotte Hughes U13 F Southport & Waterloo AC 14.50      
4 135 Hannah Keenan U13 F Southport & Waterloo AC 14.59      
5 89 Ella Rose Cowan U13 F Wirral AC 15.02      
                   
70mH Heat 2           -1.8 (Manual)      
1 209 Lily Oldale U13 F Sale Harriers Manchester 12.29      
2 301 Sadie Parker U13 F Blyth Running Club 12.33      
3 237 May Bird U13 F Birchfield Harriers 12.66      
4 161 Isobel Hall U13 F Bolton United Harriers & AC 12.98      
5 253 Molly Mills U13 F Stockport Harriers & AC 13.52      
                   
70mH Heat 3           -1.3 (Manual)      
1 95 Emily Bond U13 F North Shields Polytechnic AC 11.40      
2 266 Niamh Dolan U13 F Sale Harriers Manchester 11.64      
3 345 Victoria Anestik U13 F Falkirk Victoria Harriers 11.76      
4 109 Eve Drury U13 F Leeds City AC 12.20      
                   
                   
75mH Heat 1           -1.4 (Manual)      
1 300 Ryan McCaffery U13 M Horwich RMI Harriers 14.45      
2 143 Henry Smith U13 M Crewe & Nantwich AC 14.50      
3 92 Ellie Clark U15 F Southport & Waterloo AC 14.82      
4 79 Delilah Harty U15 F Wirral AC 17.55      
                   
75mH Heat 2           -0.5 (Manual)      
1 251 Molly Firth U15 F Halifax Harriers AC 13.38      
2 228 Madeleine Sinfield U15 F Menai Track & Field 14.12      
3 238 May Mannion U15 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 14.15      
4 12 Amber Neal U15 F Wirral AC 15.39      
                   
75mH Heat 3           -1.8 (Manual)      
1 150 Imogen Davenport U15 F Trafford AC 13.00      
2 175 Jessica Keenan U15 F Southport & Waterloo AC 13.09      
3 223 Lucy Salter U15 F Crewe & Nantwich AC 13.61      
4 273 Olivia Holbrook U15 F Trafford AC 14.25      
5 229 Madison Hackett U15 F Wirral AC 15.09      
                   
75mH Heat 4           +0.7 (Manual)      
1 115 Evie Schofield U15 F Stockport Track and Field 12.63      
2 315 Seren Redfern U15 F Stockport Track and Field 12.76      
3 198 Laylah Smith U15 F Stockport Harriers & AC 13.44      
4 3 Abigail Stewart U15 F Wirral AC 13.72      
                   
75mH Heat 5           +0.6 (Manual)      
1 100 Emily Rankin U15 F Preston Harriers 11.67      
2 244 Mia Walker U15 F Wirral AC 11.95      
3 122 Freya Dockerty U15 F Stockport Track and Field 12.11      
4 177 Jessica Rimmer U15 F Trafford AC 12.16      
5 348 Zoe Smith U15 F Newark AC 12.45      
6 11 Amber Hughes U15 F Southport & Waterloo AC 12.47      
                   
                   
80mH Heat 1           -1.1 (Manual)      
1 337 Thomas Stokes U15 M Crewe & Nantwich AC 13.24      
2 65 Corey Middleton U15 M Preston Harriers 13.32      
3 281 Padraig Ibrahim U15 M Wirral AC 13.41      
                   
80mH Heat 2           +0.0 (Manual)      
1 87 Ella Chambers U17 F Stockport Track and Field 13.40      
2 156 Isabel Caven U17 F Preston Harriers 13.69      
3 327 Tegan Hamilton-Adams U17 F Stockport Track and Field 14.49      
4 267 Niamh Procter U17 F Southport & Waterloo AC 15.34      
                   
80mH Heat 3           -0.6 (Manual)      
1 222 Lucy Robinson U17 F Stockport Track and Field 12.55      
2 274 Olivia Hopwood U17 F Birchfield Harriers 12.93      
3 107 Esther Hulley U17 F Stockport Harriers & AC 13.12      
4 311 Scarlet Ashton U17 F Wirral AC 13.73      
5 101 Emma Jackson U17 F Stockport Track and Field 13.99      
                   
80mH Heat 4           -1.2 (Manual)      
1 240 Meg Corker U17 F Stockport Track and Field 11.65      
2 130 Georgia Donald U17 F Crewe & Nantwich AC 12.12      
3 264 Neve Davenport U17 F Trafford AC 12.65      
4 24 Annabelle Taylor U17 F Carlisle Aspatria AC 12.70      
                   
80mH Heat 5 (Heat 2 Rerun)           +0.6 (Manual)      
1 87 Ella Chambers U17 F Stockport Track and Field 13.21      
2 156 Isabel Caven U17 F Preston Harriers 13.79      
                   
                   
75m Heat 1           -0.2 (Manual)      
1 133 Gracie Pell U13 F Chesterfield & District AC 11.62      
2 53 Charlotte Austin U13 F West Cheshire AC 12.15      
3 35 Bella Varley U13 F Crewe & Nantwich AC 12.46      
4 216 Lola-Mae Wilkins U13 F Crewe & Nantwich AC 12.53      
5 106 Esme Mcnally U13 F Southport & Waterloo AC 12.71      
6 86 Elisha Carter U13 F Crewe & Nantwich AC 13.09      
7 197 Lauren Naylor U13 F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 14.11      
                   
75m Heat 2           -1.2 (Manual)      
1 243 Mia Makin U13 F Bolton United Harriers & AC 11.14      
2 82 Edith Nixon U13 F Crewe & Nantwich AC 11.39      
3 108 Eve Dockerty U13 F Stockport Track and Field 11.49      
4 237 May Bird U13 F Birchfield Harriers 11.49      
5 276 Olivia Rankin U13 F Preston Harriers 11.81      
6 160 Isla Peake U13 F Deeside AAC 11.89      
7 89 Ella Rose Cowan U13 F Wirral AC 12.09      
                   
75m Heat 3           -2.1 (Manual)      
1 219 Lucy Jones U13 F Stockport Harriers & AC 11.38      
2 17 Amy Hewitt U13 F Leigh Harriers & AC 11.41      
3 96 Emily Green U13 F Wirral AC 11.51      
4 98 Emily Mckenzie U13 F Deeside AAC 11.56      
5 111 Evie Elliott U13 F Bury AC 11.67      
6 289 Rebecca Smith U13 F Deeside AAC 11.87      
                   
75m Heat 4           +0.3 (Manual)      
1 32 Austin Allen U13 M Preston Harriers 10.90      
2 121 Fraya-Lea Boone U13 F Crewe & Nantwich AC 10.97      
3 45 Brandon Barry U13 M Salford Mets 11.01      
4 190 Katie Betts U13 F Scunthorpe & District AC 11.17      
5 155 Isaac Reed U13 M Sale Harriers Manchester 11.19      
6 135 Hannah Keenan U13 F Southport & Waterloo AC 11.77      
                   
75m Heat 5           -1.1 (Manual)      
1 131 Gethin Griffith U13 M Menai Track & Field 9.88      
2 9 Alistair Sharrock U13 M Horwich RMI Harriers 10.27      
3 213 Logan Campbell U13 M Preston Harriers 10.88      
4 46 Bridget Williams U13 F Shrewsbury AC 10.89      
5 268 Niamh Ridler U13 F Sale Harriers Manchester 11.11      
6 230 Madison Holt U13 F Sale Harriers Manchester 11.18      
                   
75m Heat 6           -2.2 (Manual)      
1 154 Isaac Allen U13 M Preston Harriers 10.74      
2 212 Lloyd Robinson U13 M Deeside AAC 10.76      
3 91 Ellena Walker U13 F Stockport Harriers & AC 10.79      
4 277 Olivia Schrimshaw U13 F Deeside AAC 10.85      
5 15 Amelie Bodie U13 F Wirral AC 10.88      
6 113 Evie Kitchen U13 F Preston Harriers 11.36      
7 271 Oliver Storey U13 M Southport & Waterloo AC 11.91      
                   
75m Heat 7           -0.7 (Manual)      
1 248 Millie Wilkinson U13 F Blyth Running Club 10.16      
2 124 George Connelly U13 M City of Sheffield AC 10.45      
3 324 Summer Eden U13 F Bolton United Harriers & AC 10.63      
4 265 Nia Harrison Sargent U13 F Halifax Harriers AC 10.65      
5 340 Toby Lemon U13 M Deeside AAC 10.67      
6 291 Renee Adams U13 F Southport & Waterloo AC 10.68      
                   
                   
100mH Heat 1           -0.9 (Manual)      
1 36 Ben Boocock U17 M Blackburn Harriers 15.13      
2 259 Natan Witkowski U17 M Bury AC 15.14      
3 303 Sam Coupland U17 M Southport & Waterloo AC 15.61      
                   
100mH Heat 2           -0.7 (Manual)      
1 255 Morgan Williams U17 M Leeds City AC 14.19      
2 39 Ben Verbickas U17 M Crewe & Nantwich AC 14.21      
3 269 Oliver Adnitt U17 M Kingston-Upon-Hull AC 14.33      
4 81 Drew Bradley U17 M Crewe & Nantwich AC 14.72      
5 139 Harry Burrow U17 M Preston Harriers 14.75      
                   
100mH Heat 3           -2.2 (Manual)      
1 90 Ellen Barber SEN F Loughborough Sudents 14.67      
2 260 Natasha Smith SEN F Birchfield Harriers 15.08      
3 99 Emily Misantoni U20 F Sale Harriers Manchester 15.64      
                   
100m Heat 1           -0.2 (Manual)      
1 207 Lilly Noble U15 F Deeside AAC 13.64      
2 249 Mohammad Azam Qureshi V40 M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 15.97      
3 325 Sunday Ibbotson U15 F Crewe & Nantwich AC 16.53      
4 250 Mollie Manley SEN F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 16.56      
5 316 Shannon Cairney U15 F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 18.44      
6 112 Evie Gaddas SEN F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 19.42      
7 102 Emma Knight V35 F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 19.76      
                   
100m heat 2                  
1 326 T-Jay Wilson U17 M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 13.9      
2 283 Patrycja Doryn U17 F Deeside AAC 14.3      
3 132 Grace Oates U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 14.8      
3 192 Katie Lever SEN F Horwich RMI Harriers 14.8      
5 59 Chloe Parsons U17 F Blackpool Wyre & Fylde AC 15.2      
                   
100m heat 3           +0.5 (Manual)      
1 80 Dezirai Morris U17 F Horwich RMI Harriers 14.02      
2 275 Olivia Morris-smith U15 F Trafford AC 14.20      
3 204 Lewis Dunn U15 M St Helens Sutton AC 14.27      
4 10 Amber Brown U15 F Trafford AC 14.35      
5 239 May Smith U15 F Birmingham Running Athletics & Triathlon Club 14.51      
6 319 Sophie Brennan U15 F St Helens Sutton AC 14.56      
7 189 Katelyn Swift U15 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 14.79      
                   
100m heat 4           -1.9 (Manual)      
1 33 Ayomide Victoria Badejo U17 F Trafford AC 13.69      
2 29 Archie Varley U15 M Crewe & Nantwich AC 14.11      
3 292 Rhys Watson U15 M Stockport Harriers & AC 14.25      
4 175 Jessica Keenan U15 F Southport & Waterloo AC 14.39      
5 110 Eve Dutton U15 F Holmfirth Harriers AC 14.47      
6 267 Niamh Procter U17 F Southport & Waterloo AC 14.56      
7 67 Daisie-Mae Keane U17 F Blackpool Wyre & Fylde AC 14.58      
                   
100m heat 5           -0.4 (Manual)      
1 242 Megan Molloy U17 F Horwich RMI Harriers 13.59      
2 78 Deborah Onafuwa U15 F Sale Harriers Manchester 13.68      
3 157 Isabella Merritt U17 F Horwich RMI Harriers 13.73      
4 87 Ella Chambers U17 F Stockport Track and Field 13.80      
5 176 Jessica Lord U15 F Stockport Harriers & AC 13.98      
6 334 Thomas Farrall U15 M Macclesfield Harriers & AC 14.25      
7 349 Megan Cronshaw U15 F Wirral AC 14.76      
                   
100m heat 6           -1.5 (Manual)      
1 244 Mia Walker U15 F Wirral AC 13.54      
2 191 Katie Grafton U17 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 13.69      
3 170 Jasmine Richardson U17 F Sale Harriers Manchester 13.74      
4 44 Blythe Cordwell U15 F Chorley Athletic & Triathlon Club 13.96      
5 134 Hannah Davies U17 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 14.05      
                   
100m heat 7           -0.9 (Manual)      
1 177 Jessica Rimmer U15 F Trafford AC 13.3      
  88 Ella Woods U15 F Birchfield Harriers        
  115 Evie Schofield U15 F Stockport Track and Field        
  215 Lola Unsworth U15 F Stockport Track and Field        
  8 Alfie Carter U15 M Crewe & Nantwich AC        
  274 Olivia Hopwood U17 F Birchfield Harriers        
7 199 Leah Howard U17 F Blackpool Wyre & Fylde AC 13.9      
                   
100m heat 8           +0.8 (Manual)      
1 342 Tracey Milward V45 F Pendle AC 13.30      
2 20 Anita Saunders V45 F Pendle AC 13.34      
3 158 Isabella Robinson U15 F Wirral AC 13.45      
4 24 Annabelle Taylor U17 F Carlisle Aspatria AC 13.73      
5 50 Charleyne Harding U15 F Menai Track & Field 14.62      
                   
100m heat 9           -1.3 (Manual)      
1 130 Georgia Donald U17 F Crewe & Nantwich AC 13.45      
2 210 Lily Smith U15 F Birmingham Running Athletics & Triathlon Club 13.75      
3 188 Kate Horobin U15 F Stockport Track and Field 13.76      
                   
100m heat 10           -0.5 (Manual)      
1 337 Thomas Stokes U15 M Crewe & Nantwich AC 12.68      
2 223 Lucy Salter U15 F Crewe & Nantwich AC 13.26      
3 122 Freya Dockerty U15 F Stockport Track and Field 13.33      
4 257 Naana Adusei V40 F Leeds City AC 13.53      
5 148 Holly Nelson U17 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 13.56      
6 198 Laylah Smith U15 F Stockport Harriers & AC 13.72      
                   
100m heat 11           -0.4 (Manual)      
1 270 Oliver Lea U15 M Wirral AC 12.60      
2 281 Padraig Ibrahim U15 M Wirral AC 12.89      
3 93 Ellina Connor U17 F Trafford AC 13.08      
4 174 Jena Dickinson U17 F Bury AC 13.30      
5 331 Thea Brown U15 F Sale Harriers Manchester 13.31      
6 156 Isabel Caven U17 F Preston Harriers 13.68      
7 229 Madison Hackett U15 F Wirral AC 14.19      
                   
100m heat 12           -2.3 (Manual)      
1 200 Leeroy Golding V50 M Pendle AC 13.02      
2 314 Sebastian Valentine U15 M Trafford AC 13.05      
3 321 Sophie Yates U20 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 13.11      
4 14 Amelia Sherlock U15 F Gateshead Harriers 13.29      
5 295 Robert Cliffe SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 13.39      
                   
100m heat 13           -1.2 (Manual)      
1 350 Richard Workman SNR M Trafford AC 12.7      
  128 George Spain U17 M Sale Harriers Manchester        
  183 Joseph Mitchell SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC        
  218 Lucy Holmes SEN F Wakefield District Harriers & AC        
5 56 Chidinma Agwu V35 F Trafford AC 13.0      
                   
100m heat 14           -1.6 (Manual)      
1 294 Rob Austin U15 M West Cheshire AC 12.55      
2 37 Ben Maguire U15 M Trafford AC 12.89      
3 328 Teleri Sian Lewis Jones U17 F Menai Track & Field 12.91      
4 180 John Wright V60 M Chorley Athletic & Triathlon Club 12.94      
5 258 Natachi Nwosu U15 F Sale Harriers Manchester 12.99      
6 332 Theo May U15 M Sale Harriers Manchester 13.05      
                   
100m heat 15                  
1 332 Theo May U15 M Sale Harriers Manchester 12.62      
2 293 Rick Cordwell V40 M Chorley Athletic & Triathlon Club 12.76      
3 278 Osa Odemwengie U17 F Sale Harriers Manchester 12.77      
4 308 Samuel Mutombo U17 M Blackburn Harriers 12.78      
5 195 Kyle Keyworth SEN M Manchester Harriers & AC 13.04      
6 263 Nathan O'Mara SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 13.05      
                   
100m heat 16           -2.0 (Manual)      
1 27 Antony Leigh V50 M Crewe & Nantwich AC 12.38      
2 36 Ben Boocock U17 M Blackburn Harriers 12.47      
3 19 Andrew Li SEN M Telford AC 12.61      
4 333 Thomas Danson U15 M Macclesfield Harriers & AC 12.77      
5 72 Darcey Garbutt U17 F Gateshead Harriers 13.00      
6 329 Temi Mustapha U20 F Lancaster & Morecambe AC 13.47      
7 185 Joshua Hammond U20 M Manchester YMCA Harriers 15.03      
                   
100m heat 17           -1.3 (Manual)      
1 51 Charlie Auty U15 M Blackpool Wyre & Fylde AC 11.74      
2 330 Temi Onikeku U20 M Stafford 12.11      
3 140 Harry Miller-Reedman U20 M Stockport Harriers & AC 12.30      
4 129 George Whittaker U17 M Blackburn Harriers 12.36      
5 168 James Ince U15 M Preston Harriers 12.37      
6 208 Lily Murphy U15 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 12.51      
7 298 Ruka Shonibare U20 F Sale Harriers Manchester 12.66      
                   
100m heat 18           -2.0 (Manual)      
1 205 Lewis Parsons U15 M West Cheshire AC 12.06      
2 69 Daniel Kemball U17 M Stockport Harriers & AC 12.13      
3 262 Nathan Mitchell SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 12.21      
4 336 Thomas Monks U15 M Blackburn Harriers 12.49      
5 227 Maddison Vernon U17 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 12.62      
6 26 Anthony Zawalij V35 M Northern Veterens AC 12.67      
                   
100m heat 19           -0.8 (Manual)      
1 127 George Savage U15 M Deeside AAC 12.18      
2 296 Roman Allison U20 M East Cheshire Harriers & Tameside AC 12.20      
3 305 Samael Lunt U15 M Wirral AC 12.25      
4 261 Nathan Hargreaves U20 M Horwich RMI Harriers 12.28      
5 81 Drew Bradley U17 M Crewe & Nantwich AC 12.33      
6 171 Jason Payne U15 M Manchester Harriers & AC 13.57      
                   
100m heat 20           -1.9 (Manual)      
1 68 Daniel Akinradewo U17 M Manchester Harriers & AC 12.05      
2 323 Success Eduan U17 F Sale Harriers Manchester 12.06      
3 269 Oliver Adnitt U17 M Kingston-Upon-Hull AC 12.08      
4 217 Louis Morrison U17 M Trafford AC 12.13      
5 42 Benjamin Whittaker U20 M Blackburn Harriers 12.21      
6 187 Joy Eze U17 F Gateshead Harriers 12.31      
                   
100m heat 21           -2.0 (Manual)      
1 201 Leonardo Scott U15 M Sale Harriers Manchester 11.85      
2 245 Mike Beaumont V35 M Horwich RMI Harriers 12.00      
3 313 Sean Collins U17 M Stockport Harriers & AC 12.08      
4 186 Joshua Robinson U20 M Bingley Harriers & AC 12.20      
5 70 Daniel Venables U17 M Leigh Harriers & AC 12.24      
6 343 Trezeguet Taylor U17 F Trafford AC 12.35      
                   
100m heat 22           -1.6 (Manual)      
1 346 William Lander SEN M Holmfirth Harriers AC 11.69      
2 40 Ben Wallace U17 M Wirral AC 11.74      
3 254 Morgan White U15 M Sale Harriers Manchester 11.84      
4 4 Adam Bellis V40 M Trafford AC 11.95      
5 34 Basil Zola U17 M Sale Harriers Manchester 11.97      
                   
100m heat 23           -1.4 (Manual)      
1 173 Jayden Riley U17 M Blackburn Harriers 11.33      
2 184 Josh Leatherd SEN M Preston Harriers 11.37      
3 282 Patrick Pearce U20 M Birchfield Harriers 11.45      
4 181 Jose Duhaney U20 M Birchfield Harriers 11.50      
5 179 Joel Taylor U17 M Trafford AC 11.62      
6 236 Matthew Lawson U20 M Gateshead Harriers 11.66      
                   
100m heat 24           -0.7 (Manual)      
1 317 Simba Madimutsa SEN M Harrogate Harriers & AC 11.24      
2 279 Osaretin Ekhoragbon U17 M Manchester Harriers & AC 11.38      
3 125 George Foster U17 M City of Stoke AC 11.39      
4 120 Finley Savage U17 M Deeside AAC 11.47      
5 63 Colin Hornby Jr SEN M Sale Harriers Manchester 11.66      
                   
100m heat 25           -2.4 (Manual)      
1 66 Corey Nealon U17 M Coventry Godiva Harriers 11.21      
2 256 Muslim Habib U20 M Birchfield Harriers 11.29      
3 25 Anthony Douglas U20 M Cannock & Stafford AC 11.35      
4 141 Harry Williams U20 M Manchester Harriers & AC 11.44      
5 76 David Chapman U17 M City of Sheffield AC 11.60      
                   
100m heat 26 (heat 7 rerun)           -1.0 (Manual)      
1 183 Joseph Mitchell SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 12.65      
2 88 Ella Woods U15 F Birchfield Harriers 13.42      
3 115 Evie Schofield U15 F Stockport Track and Field 13.65      
4 215 Lola Unsworth U15 F Stockport Track and Field 13.72      
5 199 Leah Howard U17 F Blackpool Wyre & Fylde AC 13.73      
                   
                   
200m Heat 1           -3.3 (Manual)      
1 3 Abigail Stewart U15 F Wirral AC 30.40      
2 319 Sophie Brennan U15 F St Helens Sutton AC 30.81      
3 194 Kristina Small SEN F Trafford AC 30.89      
4 250 Mollie Manley SEN F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 36.58      
5 325 Sunday Ibbotson U15 F Crewe & Nantwich AC 40.96      
                   
200m Heat 2           -5.0 (Manual)      
1 207 Lilly Noble U15 F Deeside AAC 28.50      
2 283 Patrycja Doryn U17 F Deeside AAC 30.03      
3 310 Saul Hockenhull U15 M St Helens Sutton AC 30.28      
4 132 Grace Oates U15 F Blackpool Wyre & Fylde AC 31.08      
5 249 Mohammad Azam Qureshi V40 M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 31.35      
6 349 Megan Cronshaw U15 F Wirral AC 31.74      
                   
200m Heat 3           -1.7 (Manual)      
1 275 Olivia Morris-smith U15 F Trafford AC 29.27      
2 84 Eleanor Nicholson U15 F Altrincham & District AC 30.39      
3 67 Daisie-Mae Keane U17 F Blackpool Wyre & Fylde AC 30.84      
4 118 Faye Robinson U17 F Liverpool Harriers & AC 31.75      
                   
200m Heat 4 (ST)           -1.7 (Manual)      
1 339 Tia Grover U15 F Sale Harriers Manchester 28.7      
2 176 Jessica Lord U15 F Stockport Harriers & AC 29.2      
3 149 Holly Stewart U15 F Stockport Harriers & AC 29.4      
4 229 Madison Hackett U15 F Wirral AC 29.8      
                   
200m Heat 5           -1.4 (Manual)      
1 210 Lily Smith U15 F Birmingham Running Athletics & Triathlon Club 28.19      
2 134 Hannah Davies U17 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 28.59      
3 191 Katie Grafton U17 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 28.64      
4 148 Holly Nelson U17 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 28.67      
5 44 Blythe Cordwell U15 F Chorley Athletic & Triathlon Club 28.74      
                   
200m Heat 6           -1.2 (Manual)      
1 61 Colin Edwards V55 M Mossley AFC RC 28.16      
2 158 Isabella Robinson U15 F Wirral AC 28.25      
3 348 Zoe Smith U15 F Newark AC 28.28      
4 20 Anita Saunders V45 F Pendle AC 28.47      
5 199 Leah Howard U17 F Blackpool Wyre & Fylde AC 28.49      
                   
200m Heat 7           +1.8 (Manual)      
1 174 Jena Dickinson U17 F Bury AC 27.92      
2 342 Tracey Milward V45 F Pendle AC 27.93      
3 136 Hannah Smith U17 F Deeside AAC 28.47      
                   
200m Heat 8           +0.5 (Manual)      
1 107 Esther Hulley U17 F Stockport Harriers & AC 27.30      
2 93 Ellina Connor U17 F Trafford AC 27.47      
3 257 Naana Adusei V40 F Leeds City AC 27.62      
4 297 Rosella Togo U17 F Bury AC 27.70      
5 321 Sophie Yates U20 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 27.94      
6 326 T-Jay Wilson U17 M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 28.45      
                   
200m Heat 9           -1.5 (Manual)      
1 295 Robert Cliffe SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 26.84      
2 147 Holly Martin SEN F Spenborough & District AC 27.02      
3 264 Neve Davenport U17 F Trafford AC 27.24      
                   
200m Heat 10           +2.0 (Manual)      
1 259 Natan Witkowski U17 M Bury AC 24.74      
2 328 Teleri Sian Lewis Jones U17 F Menai Track & Field 26.11      
3 1 Abigael Bamber U17 F Southport & Waterloo AC 26.88      
4 221 Lucy Poole U15 F Preston Harriers 27.08      
                   
200m Heat 11           -1.9 (Manual)      
1 336 Thomas Monks U15 M Blackburn Harriers 25.11      
2 294 Rob Austin U15 M West Cheshire AC 25.63      
3 218 Lucy Holmes SEN F Wakefield District Harriers & AC 26.75      
4 37 Ben Maguire U15 M Trafford AC 26.79      
                   
200m Heat 12           +0.3 (Manual)      
1 232 Malcolm Mcphail V50 M Northern Veterens AC 26.03      
2 114 Evie Noblett U15 F Preston Harriers 26.16      
3 258 Natachi Nwosu U15 F Sale Harriers Manchester 26.42      
4 72 Darcey Garbutt U17 F Gateshead Harriers 26.78      
5 200 Leeroy Golding V50 M Pendle AC 26.84      
                   
200m Heat 13           -2.2 (Manual)      
1 27 Antony Leigh V50 M Crewe & Nantwich AC 25.53      
2 350 Richard Workman SNR M Trafford AC 25.67      
3 293 Rick Cordwell V40 M Chorley Athletic & Triathlon Club 26.12      
4 227 Maddison Vernon U17 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 26.31      
5 180 John Wright V60 M Chorley Athletic & Triathlon Club 26.47      
                   
200m Heat 14           +0.9 (Manual)      
1 322 Stuart Brown SEN M Trafford AC 25.32      
2 208 Lily Murphy U15 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 25.75      
3 263 Nathan O'Mara SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 25.95      
4 298 Ruka Shonibare U20 F Sale Harriers Manchester 25.97      
                   
200m Heat 15           -0.2 (Manual)      
1 164 Jack Farrall U20 M Macclesfield Harriers & AC 24.56      
2 245 Mike Beaumont V35 M Horwich RMI Harriers 24.84      
3 280 Owen Parry U17 M Menai Track & Field 25.17      
4 19 Andrew Li SEN M Telford AC 25.63      
5 119 Ffion Roberts SEN F Cardiff AC 25.94      
                   
200m Heat 16           -2.7 (Manual)      
1 129 George Whittaker U17 M Blackburn Harriers 24.89      
2 333 Thomas Danson U15 M Macclesfield Harriers & AC 25.55      
3 343 Trezeguet Taylor U17 F Trafford AC 26.28      
4 316 Shannon Cairney U15 F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 38.42      
                   
200m Heat 17           -1.2 (Manual)      
1 205 Lewis Parsons U15 M West Cheshire AC 24.47      
2 201 Leonardo Scott U15 M Sale Harriers Manchester 24.61      
3 296 Roman Allison U20 M East Cheshire Harriers & Tameside AC 24.70      
4 187 Joy Eze U17 F Gateshead Harriers 25.14      
5 183 Joseph Mitchell SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 25.76      
                   
200m Heat 18           -0.6 (Manual)      
1 68 Daniel Akinradewo U17 M Manchester Harriers & AC 24.33      
2 69 Daniel Kemball U17 M Stockport Harriers & AC 24.36      
3 217 Louis Morrison U17 M Trafford AC 24.61      
4 127 George Savage U15 M Deeside AAC 24.78      
5 168 James Ince U15 M Preston Harriers 25.13      
                   
200m Heat 19           -2.1 (Manual)      
1 262 Nathan Mitchell SEN M Bradford Keighley & Skipton Disability AC 24.31      
2 42 Benjamin Whittaker U20 M Blackburn Harriers 24.40      
3 323 Success Eduan U17 F Sale Harriers Manchester 24.74      
4 288 Rakesh Yadav SEN M Manchester Metropolitan University 24.88      
5 261 Nathan Hargreaves U20 M Horwich RMI Harriers 25.01      
                   
200m Heat 20           -0.5 (Manual)      
1 179 Joel Taylor U17 M Trafford AC 23.74      
2 34 Basil Zola U17 M Sale Harriers Manchester 23.83      
3 4 Adam Bellis V40 M Trafford AC 24.10      
4 351 Craig O'brien SNR M Wirral AC 24.19      
5 313 Sean Collins U17 M Stockport Harriers & AC 24.35      
6 186 Joshua Robinson U20 M Bingley Harriers & AC 24.84      
                   
200m Heat 21           +0.5 (Manual)      
1 120 Finley Savage U17 M Deeside AAC 23.25      
2 346 William Lander SEN M Holmfirth Harriers AC 23.35      
                   
200m Heat 22           -1.1 (Manual)      
1 317 Simba Madimutsa SEN M Harrogate Harriers & AC 22.84      
2 173 Jayden Riley U17 M Blackburn Harriers 22.88      
3 40 Ben Wallace U17 M Wirral AC 23.25      
4 39 Ben Verbickas U17 M Crewe & Nantwich AC 23.37      
                   
200m Heat 23           -0.4 (Manual)      
1 43 Billy Matthews SEN M Liverpool Pembroke & Sefton AC 22.55      
2 76 David Chapman U17 M City of Sheffield AC 22.71      
3 125 George Foster U17 M City of Stoke AC 22.76      
                   
200m Heat 24           -1.2 (Manual)      
1 25 Anthony Douglas U20 M Cannock & Stafford AC 22.44      
2 66 Corey Nealon U17 M Coventry Godiva Harriers 22.57      
3 279 Osaretin Ekhoragbon U17 M Manchester Harriers & AC 22.71      
4 256 Muslim Habib U20 M Birchfield Harriers 22.72      
5 181 Jose Duhaney U20 M Birchfield Harriers 22.74      
6 184 Josh Leatherd SEN M Preston Harriers 22.75      
                   
                   
300m Heat 1                  
1 110 Eve Dutton U15 F Holmfirth Harriers AC 46.70      
2 3 Abigail Stewart U15 F Wirral AC 48.40      
3 79 Delilah Harty U15 F Wirral AC 50.74      
                   
300m Heat 2                  
1 150 Imogen Davenport U15 F Trafford AC 45.45      
2 273 Olivia Holbrook U15 F Trafford AC 47.32      
3 153 Imogen Lemon U15 F Deeside AAC 47.63      
4 84 Eleanor Nicholson U15 F Altrincham & District AC 48.01      
5 146 Holly Jeffs U15 F Crewe & Nantwich AC 48.35      
6 239 May Smith U15 F Birmingham Running Athletics & Triathlon Club 48.79      
                   
300m Heat 3                  
1 123 Gabrielle Phelan U15 F Wirral AC 45.64      
2 29 Archie Varley U15 M Crewe & Nantwich AC 46.09      
3 73 Darcy Breen U15 F Stockport Harriers & AC 46.46      
                   
300m Heat 4                  
1 22 Anna Gisbourne U15 F Bury AC 42.26      
2 251 Molly Firth U15 F Halifax Harriers AC 42.75      
3 224 Luke Parker U15 M West Cheshire AC 43.50      
4 231 Maisie Brown U15 F Halifax Harriers AC 44.18      
5 169 Jasmine Reed U15 F Sale Harriers Manchester 45.31      
                   
300m Heat 5                  
1 244 Mia Walker U15 F Wirral AC 42.16      
2 221 Lucy Poole U15 F Preston Harriers 42.16      
3 247 Millie Bayman U15 F Trafford AC 43.72      
                   
300m Heat 6                  
1 47 Callum Wain U15 M Macclesfield Harriers & AC 37.61      
2 305 Samael Lunt U15 M Wirral AC 38.48      
3 167 James Harney U15 M East Cheshire Harriers & Tameside AC 38.71      
4 270 Oliver Lea U15 M Wirral AC 39.56      
5 281 Padraig Ibrahim U15 M Wirral AC 40.83      
                   
                   
150m Heat 1           -1.2 (Manual)      
1 7 Aisling Brooks U13 F Stockport Harriers & AC 24.18      
2 53 Charlotte Austin U13 F West Cheshire AC 24.49      
3 216 Lola-Mae Wilkins U13 F Crewe & Nantwich AC 24.73      
4 35 Bella Varley U13 F Crewe & Nantwich AC 25.30      
5 106 Esme Mcnally U13 F Southport & Waterloo AC 26.16      
6 86 Elisha Carter U13 F Crewe & Nantwich AC 26.37      
                   
150m Heat 2           -0.6 (Manual)      
1 121 Fraya-Lea Boone U13 F Crewe & Nantwich AC 22.17      
2 104 Erin Griffin U13 F Southport & Waterloo AC 24.14      
3 160 Isla Peake U13 F Deeside AAC 24.81      
                   
150m Heat 3           -0.8 (Manual)      
1 190 Katie Betts U13 F Scunthorpe & District AC 22.09      
2 143 Henry Smith U13 M Crewe & Nantwich AC 22.33      
3 82 Edith Nixon U13 F Crewe & Nantwich AC 22.73      
4 98 Emily Mckenzie U13 F Deeside AAC 23.01      
5 230 Madison Holt U13 F Sale Harriers Manchester 23.15      
                   
150m Heat 4           -0.7 (Manual)      
1 45 Brandon Barry U13 M Salford Mets 22.13      
2 243 Mia Makin U13 F Bolton United Harriers & AC 22.31      
3 13 Amelia Blakeley U13 F Stockport Track and Field 22.51      
4 96 Emily Green U13 F Wirral AC 22.81      
5 111 Evie Elliott U13 F Bury AC 22.99      
                   
150m Heat 5           -0.3 (Manual)      
1 32 Austin Allen U13 M Preston Harriers 22.09      
2 155 Isaac Reed U13 M Sale Harriers Manchester 22.30      
3 220 Lucy Jones U13 F Wrexham AC 22.30      
4 197 Lauren Naylor U13 F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 28.79      
                   
150m Heat 6           -0.3 (Manual)      
1 9 Alistair Sharrock U13 M Horwich RMI Harriers 20.56      
2 291 Renee Adams U13 F Southport & Waterloo AC 21.10      
3 212 Lloyd Robinson U13 M Deeside AAC 21.26      
4 277 Olivia Schrimshaw U13 F Deeside AAC 21.44      
5 15 Amelie Bodie U13 F Wirral AC 21.46      
6 46 Bridget Williams U13 F Shrewsbury AC 21.67      
                   
150m Heat 7           -1.4 (Manual)      
1 131 Gethin Griffith U13 M Menai Track & Field 19.67      
2 266 Niamh Dolan U13 F Sale Harriers Manchester 21.03      
3 324 Summer Eden U13 F Bolton United Harriers & AC 21.26      
4 340 Toby Lemon U13 M Deeside AAC 21.26      
5 301 Sadie Parker U13 F Blyth Running Club 21.57      
                   
150m Heat 8           -0.9 (Manual)      
1 248 Millie Wilkinson U13 F Blyth Running Club 20.33      
2 265 Nia Harrison Sargent U13 F Halifax Harriers AC 20.90      
3 162 Iteoluwa Odipe U13 M Lancaster & Morecambe AC 21.53      
4 271 Oliver Storey U13 M Southport & Waterloo AC 24.01      
                   
  
High Jump - Pool 1
1 165 Jack Holmes U15 M Pontefract 1.68    
2 2 Abigail Rickard U15 F Birchfield Harriers 1.51    
3 10 Amber Brown U15 F Trafford AC 1.51    
4 97 Emily Marshall U13 F Kingston-Upon-Hull AC 1.44    
5 122 Freya Dockerty U15 F Stockport Track and Field 1.26    
  
High Jump - Pool 2
1 8 Alfie Carter U15 M Crewe & Nantwich AC 1.53    
2 202 Leshawn Clifford U15 F Birchfield Harriers 1.46    
3 91 Ellena Walker U13 F Stockport Harriers & AC 1.36    
3 144 Holly Bosworth U13 F West Cheshire AC 1.36    
3 238 May Mannion U15 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 1.36    
6 345 Victoria Anestik U13 F Falkirk Victoria Harriers 1.36    
6 300 Ryan McCaffery U13 M Horwich RMI Harriers 1.36    
8 302 Saffron Meade U15 F Stockport Harriers & AC 1.31    
8 301 Sadie Parker U13 F Blyth Running Club 1.31    
8 190 Katie Betts U13 F Scunthorpe & District AC 1.31    
11 146 Holly Jeffs U15 F Crewe & Nantwich AC 1.16    
12 292 Rhys Watson U15 M Stockport Harriers & AC NH    
  
Long Jump - Pool 1
1 47 Callum Wain U15 M Macclesfield Harriers & AC 5.83    
2 254 Morgan White U15 M Sale Harriers Manchester 5.65    
3 167 James Harney U15 M East Cheshire Harriers & Tameside AC 5.59    
4 333 Thomas Danson U15 M Macclesfield Harriers & AC 5.38    
5 88 Ella Woods U15 F Birchfield Harriers 5.08    
6 210 Lily Smith U15 F Birmingham Running Athletics & Triathlon Club 4.83    
7 299 Ruth Winfield U15 F Birchfield Harriers 4.69    
8 95 Emily Bond U13 F North Shields Polytechnic AC 4.64    
9 188 Kate Horobin U15 F Stockport Track and Field 4.41    
  
Long Jump - Pool 2
1 315 Seren Redfern U15 F Stockport Track and Field 4.59    
2 265 Nia Harrison Sargent U13 F Halifax Harriers AC 4.40    
3 251 Molly Firth U15 F Halifax Harriers AC 4.38    
4 161 Isobel Hall U13 F Bolton United Harriers & AC 4.37    
5 175 Jessica Keenan U15 F Southport & Waterloo AC 4.35    
6 277 Olivia Schrimshaw U13 F Deeside AAC 4.24    
7 213 Logan Campbell U13 M Preston Harriers 4.15    
8 206 Liam O'brien U13 M Sale Harriers Manchester 4.02    
9 189 Katelyn Swift U15 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 3.77    
  
Long Jump - Pool 3
1 142 Hayden Blunn U15 M Macclesfield Harriers & AC 5.06    
2 49 Cerys Allen U15 F Preston Harriers 4.98    
3 331 Thea Brown U15 F Sale Harriers Manchester 4.83    
4 124 George Connelly U13 M City of Sheffield AC 4.82    
5 202 Leshawn Clifford U15 F Birchfield Harriers 4.57    
6 73 Darcy Breen U15 F Stockport Harriers & AC 4.48    
7 17 Amy Hewitt U13 F Leigh Harriers & AC 4.46    
8 146 Holly Jeffs U15 F Crewe & Nantwich AC 4.18    
  
Long Jump - Pool 4
1 212 Lloyd Robinson U13 M Deeside AAC 4.32    
2 204 Lewis Dunn U15 M St Helens Sutton AC 4.11    
3 340 Toby Lemon U13 M Deeside AAC 4.04    
4 98 Emily Mckenzie U13 F Deeside AAC 3.99    
5 239 May Smith U15 F Birmingham Running Athletics & Triathlon Club 3.97    
6 82 Edith Nixon U13 F Crewe & Nantwich AC 3.85    
7 94 Elliot Jones U13 M Stockport Harriers & AC 3.78    
8 46 Bridget Williams U13 F Shrewsbury AC 3.57    
  
Long Jump - Pool 5
1 8 Alfie Carter U15 M Crewe & Nantwich AC 4.81    
2 10 Amber Brown U15 F Trafford AC 4.66    
3 131 Gethin Griffith U13 M Menai Track & Field 4.30    
4 253 Molly Mills U13 F Stockport Harriers & AC 3.98    
5 143 Henry Smith U13 M Crewe & Nantwich AC 3.86    
6 272 Olivia Caven U13 F Preston Harriers 3.70    
7 121 Fraya-Lea Boone U13 F Crewe & Nantwich AC 3.70    
8 135 Hannah Keenan U13 F Southport & Waterloo AC 3.69    
9 154 Isaac Allen U13 M Preston Harriers 3.69    
10 18 Amy Starkey U15 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 3.43    
  
Long Jump - Pool 6
1 228 Madeleine Sinfield U15 F Menai Track & Field 4.29    
2 334 Thomas Farrall U15 M Macclesfield Harriers & AC 4.15    
3 91 Ellena Walker U13 F Stockport Harriers & AC 4.02    
4 160 Isla Peake U13 F Deeside AAC 3.41    
5 7 Aisling Brooks U13 F Stockport Harriers & AC 3.41    
6 104 Erin Griffin U13 F Southport & Waterloo AC 3.34    
7 271 Oliver Storey U13 M Southport & Waterloo AC 3.34    
8 35 Bella Varley U13 F Crewe & Nantwich AC 3.34    
9 86 Elisha Carter U13 F Crewe & Nantwich AC 3.15    
10 216 Lola-Mae Wilkins U13 F Crewe & Nantwich AC 2.99    
11 325 Sunday Ibbotson U15 F Crewe & Nantwich AC 2.78    
  
Javelin - Pool 1
1 203 Lewie Jones U15 M Swansea Harriers & AC 39.18    
2 209 Lily Oldale U13 F Sale Harriers Manchester 35.16    
3 335 Thomas Hennessey U13 M City of Sheffield AC 33.55    
4 290 Reilly Carson U15 F Bury AC 33.10    
5 159 Isabelle Fellows U15 F Chesterfield & District AC 31.74    
6 314 Sebastian Valentine U15 M Trafford AC 30.23    
7 137 Harriet Wheeler U13 F West Cheshire AC 29.30    
8 103 Emma Tunstall U15 F Preston Harriers 27.44    
9 213 Logan Campbell U13 M Preston Harriers 23.94    
  
Javelin - Pool 2
1 193 Kieran Howard U15 M Blackpool Wyre & Fylde AC 33.81    
2 292 Rhys Watson U15 M Stockport Harriers & AC 28.15    
3 58 Chloe Molyneux U15 F Chorley Athletic & Triathlon Club 23.57    
4 318 Sophia Ince U13 F Preston Harriers 23.31    
5 109 Eve Drury U13 F Leeds City AC 22.65    
6 149 Holly Stewart U15 F Stockport Harriers & AC 21.73    
7 331 Thea Brown U15 F Sale Harriers Manchester 21.02    
8 182 Joseph Harney U13 M East Cheshire Harriers & Tameside AC 20.89    
9 18 Amy Starkey U15 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 19.29    
10 92 Ellie Clark U15 F Southport & Waterloo AC 17.26    
  
Javelin - Pool 3
1 142 Hayden Blunn U15 M Macclesfield Harriers & AC 32.57    
2 77 Dean Thornhill U15 M Stockport Harriers & AC 28.32    
3 214 Lola Potts U15 F Bury AC 21.08    
4 302 Saffron Meade U15 F Stockport Harriers & AC 20.88    
5 29 Archie Varley U15 M Crewe & Nantwich AC 19.82    
6 13 Amelia Blakeley U13 F Stockport Track and Field 18.72    
7 289 Rebecca Smith U13 F Deeside AAC 17.73    
8 108 Eve Dockerty U13 F Stockport Track and Field 15.46    
9 16 Amelie Oldale U13 F Sale Harriers Manchester 15.17    
10 310 Saul Hockenhull U15 M St Helens Sutton AC 14.09    
  
Shot - Pool 1
1 23 Annabel Amadin U15 F Sale Harriers Manchester 13.07    
2 203 Lewie Jones U15 M Swansea Harriers & AC 12.13    
3 11 Amber Hughes U15 F Southport & Waterloo AC 10.57    
4 314 Sebastian Valentine U15 M Trafford AC 10.43    
5 345 Victoria Anestik U13 F Falkirk Victoria Harriers 9.46    
6 138 Harry Appleton U15 M Preston Harriers 9.26    
7 2 Abigail Rickard U15 F Birchfield Harriers 9.19    
8 176 Jessica Lord U15 F Stockport Harriers & AC 8.94    
9 44 Blythe Cordwell U15 F Chorley Athletic & Triathlon Club 8.93    
10 73 Darcy Breen U15 F Stockport Harriers & AC 8.49    
  
Shot - Pool 2
1 315 Seren Redfern U15 F Stockport Track and Field 7.95    
2 137 Harriet Wheeler U13 F West Cheshire AC 7.94    
3 17 Amy Hewitt U13 F Leigh Harriers & AC 7.90    
4 95 Emily Bond U13 F North Shields Polytechnic AC 7.55    
5 13 Amelia Blakeley U13 F Stockport Track and Field 7.47    
6 202 Leshawn Clifford U15 F Birchfield Harriers 7.09    
7 238 May Mannion U15 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 7.07    
8 223 Lucy Salter U15 F Crewe & Nantwich AC 6.89    
9 253 Molly Mills U13 F Stockport Harriers & AC 6.73    
10 204 Lewis Dunn U15 M St Helens Sutton AC 6.39    
  
Shot - Pool 3
1 193 Kieran Howard U15 M Blackpool Wyre & Fylde AC 10.00    
2 215 Lola Unsworth U15 F Stockport Track and Field 9.65    
3 18 Amy Starkey U15 F East Cheshire Harriers & Tameside AC 7.29    
4 289 Rebecca Smith U13 F Deeside AAC 7.14    
5 189 Katelyn Swift U15 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 6.64    
6 161 Isobel Hall U13 F Bolton United Harriers & AC 5.99    
7 94 Elliot Jones U13 M Stockport Harriers & AC 5.22    
8 89 Ella Rose Cowan U13 F Wirral AC 4.90    
9 197 Lauren Naylor U13 F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 4.42    
10 316 Shannon Cairney U15 F Bradford Keighley & Skipton Disability AC 4.30    
  
Pole Vault
1 338 Thomas Walley SEN M Wrexham AC 4.60    
2 269 Oliver Adnitt U17 M Kingston-Upon-Hull AC 3.50    
3 62 Colin Hayton V60 M Leeds City AC 2.70    
4 126 George Heppinstall SEN M City of Sheffield AC NH    
4 303 Sam Coupland U17 M Southport & Waterloo AC NH    





Back to News List



10% off Trespass outdoor gear. Enter code at checkout.
Online only. Code may be changed/withdrawn at any time in the event of misuse.
Email alan@batfl.co.uk for discount code


the Longfords Conference & Function Suite for ALL members!

Your Advert Could Be Seen Here
Contact Us For More Details



New Site created by Ian Salisbury 2008