See below for Facebook Feed


See right sidebar for Twitter Feed

You are here >> Home - News - News Item

News Item

9 May 2021

Open Meeting Results Sunday 9th May



  
T1 400mH heat 1  
1 936 Samael Lunt U17 M Wirral AC 57.43   PB  
2 470 Harry Ross-Hughes U20 M Wirral AC 59.38   PB  
3 384 Chris Perry SEN M Exeter Harriers 61.99      
4 915 Rick Cordwell V40 M Chorley Athletic & Triathlon Club 81.81   PB  
  
T2 400mH heat 2  
1 966 Tameika Cuff SEN F Trafford AC 72.25      
2 573 Karen Marsh V45 F St Helens Sutton AC 86.83   PB  
DNF 967 Tegan Hamilton-Adams U20 F Stockport Track & Field        
  
T3 400mH heat 3  
1 847 Melissa Coxon U20 F Rotherham Harriers & AC 61.83      
2 843 Meg McHugh SEN F Trafford AC 63.82      
3 955 Sophie Warden SEN F Preston Harriers 69.68      
4 424 Emily Misantoni U20 F Sale Harriers Manchester 71.03   PB  
  
T4 300mH heat 1  
1 367 Catriona Scott U17 F Victoria Park City of Glasgow AC 46.59   PB  
2 996 Therese Tolan U17 F Harrogate Harriers & AC 48.43   PB  
3 599 Lisa Halliday U17 F Warrington AC 50.20   PB  
4 491 Imogen Davenport U17 F Trafford AC 51.28      
  
T5 800m heat 1  
1 505 Isobel Cammish U17 F Salford Harriers 2:32.73      
2 580 Keira Haxton U17 F Blackburn Harriers 2:34.33      
3 596 Lila Wainwright U17 F Trafford AC 2:34.84   PB  
4 977 Tia Walford U17 F City of Stoke AC 2:35.84   PB  
5 960 Steven Doxey V60 M Swinton Running Club 2:39.42      
6 907 Rebecca Mills V35 F Swinton Running Club 2:57.97      
7 338 Belinda Bailham U20 F Wespa 3:10.91      
  
T6 800m heat 2  
1 341 Ben Pucill U17 M Warrington AC 2:19.25   PB  
2 819 Luke Jones U17 M Blackpool Wyre & Fylde AC 2:27.49   PB  
3 423 Emily Entwistle U17 F Warrington AC 2:27.62   PB  
4 358 Caitlin Doohan U20 F Trafford AC 2:29.15      
5 902 Poppy Anderson U20 F Ilkley Harriers AC 2:30.04      
6 328 Anna Fraser U17 F Wirral AC 2:31.51   PB  
7 415 Ellen Turnbull U20 F Warrington AC 2:32.57   PB  
  
T7 800m heat 3  
1 840 Maya Mansfield U17 F Trafford AC 2:21.78   PB  
2 951 Sonny Wilson U17 M Trafford AC 2:24.43   PB  
3 327 Anna Crossley U17 F Liverpool Harriers & AC 2:25.22   PB  
4 927 Ruby Hancox U20 F Telford AC 2:25.29      
5 466 Hannah Short SEN F Birtley AC 2:28.22   PB  
6 435 Eve Crossley U20 F Keighley & Craven AC 2:33.89      
7 351 Beth Roberts U17 F Keighley & Craven AC 2:35.60      
  
T8 800m heat 4  
1 387 Codie Dewhurst U17 M Blackburn Harriers 2:15.44   PB  
2 564 Joshua Colquhoun-Lynn U17 M Sale Harriers Manchester 2:18.92   PB  
3 412 Elise Horner U17 F Halifax Harriers AC 2:23.03      
4 536 Jason Catterall V45 M Durham City Harriers & AC 2:23.27      
5 858 Millie Walton U17 F Preston Harriers 2:23.74   PB  
6 898 Paige Watson U17 F Wakefield District Harriers & AC 2:25.38      
7 950 Siobhan Benson SEN F Liverpool Harriers & AC 2:28.20      
  
T9 800m heat 5  
1 527 James McGraw U17 M Stockport Harriers & AC 2:11.89      
2 825 Marco Moretti U20 M Telford AC 2:15.12      
3 469 Harry Miller-Reedman U20 M Stockport Harriers & AC 2:15.24      
4 366 Carys Roberts U17 F West Cheshire AC 2:15.60   PB  
5 943 Sebastienna Bairstow U17 F Harrogate Harriers & AC 2:17.85      
6 579 Katie Williams U17 F City of Stoke AC 2:18.04   PB  
7 500 Isabelle Bryan U17 F Trafford AC 2:19.48   PB  
8 380 Chiara Young SEN F Sale Harriers Manchester 2:22.47      
  
T10 800m heat 6  
1 852 Michael Obi U20 M East Cheshire 2:06.72   PB  
2 557 Joseph Collini U17 M City of Sheffield AC 2:06.99   PB  
3 344 Ben Taylor U17 M Liverpool Harriers & AC 2:07.62   PB  
4 440 Fabian Schiller U17 M Lancaster & Morecambe AC 2:08.36   PB  
5 506 Iwan Williams U17 M Liverpool Harriers & AC 2:11.10   PB  
6 873 Ned Silvey U17 M Trafford AC 2:15.55      
7 439 Evie Wild U20 F Stockport Harriers & AC 2:16.40      
8 904 Rafael Eaton U17 M Blackpool Wyre & Fylde AC 2:17.38      
  
T11 800m heat 7  
1 556 Joseph Byrne U20 M Liverpool Harriers & AC 2:06.21      
2 835 Matthew Russell U17 M Trafford AC 2:06.86      
3 876 Niall Ackroyd SEN M Unattached 2:07.32      
4 887 Oliver Atkinson U17 M Crewe & Nantwich AC 2:12.25      
  
T12 800m heat 8  
1 548 Joel Birchall U20 M Warrington AC 1:59.02   PB  
2 372 Charlie Mansfield U20 M Trafford AC 1:59.19   PB  
3 361 Callum Gaunt U20 M Wakefield District Harriers & AC 2:00.04   PB  
4 989 Will Critchley SEN M Blackpool Wyre & Fylde AC 2:00.44   PB  
5 306 Adam Barnes SEN M Tipton Harriers 2:02.19      
6 468 Harry Ellwood U20 M Stockport Harriers & AC 2:08.26      
  
T13 800m heat 9  
1 828 Mark Roberts U20 M Liverpool Pembroke & Sefton AC 1:55.17   PB  
2 561 Joseph Hudak SEN M East Cheshire 1:56.55      
3 808 Lucas Milliken U20 M Trafford AC 1:58.83      
4 390 Connor Jones SEN M Telford AC 2:00.05      
5 470 Harry Ross-Hughes U20 M Wirral AC 2:02.24      
  
T14 100m heat 1 -0.7
1 558 Joseph Courtney V35 M Todmorden 13.72   PB  
2 479 Heather Bates V35 F Cannock & Stafford AC 15.23      
3 326 Angela Kelly V60 F Giffnock North AAC 16.37      
4 982 Tony Bowman V85 M Leeds City AC 16.66      
  
T15 100m heat 2 -2.2
1 909 Reese Morrow U17 F Liverpool Harriers & AC 14.1 (HT) PB  
2 846 Megan Roberts U17 F Menai Track & Field 14.2 (HT) PB  
3 952 Sophia Rowlinson U20 F Warrington AC 14.3 (HT) PB  
4 829 Mary Seymour U17 F Stockport Harriers & AC 14.4 (HT)    
5 302 Abbey Bate U17 F Crewe & Nantwich AC 14.6 (HT)    
6 382 Chloe Parsons U20 F Blackpool Wyre & Fylde AC 15.0 (HT)    
7 459 Grace Collins U17 F Warrington AC 15.4 (HT) PB  
  
T17 100m heat 4 -1.8
1 576 Katie Grafton U17 F East Cheshire 13.50   PB  
2 539 Jennifer Beales U17 F Crewe & Nantwich AC 14.04      
3 812 Lucy Brightwell U20 F Crewe & Nantwich AC 14.04      
4 463 Hannah Davies U17 F East Cheshire 14.11      
5 446 Francesca Giblin SEN F Trafford AC 14.44      
6 816 Lucy Moore U17 F Wirral AC 14.48      
7 337 Becca McLynn U17 F Sale Harriers Manchester 14.83   PB  
  
T18 100m heat 5 -1.7
1 598 Lisa Barlow U20 F Kendal AAC 13.39   PB  
2 983 Tracey Milward V45 F Pendle AC 13.47      
3 865 Naana Adusei V40 F Leeds City AC 13.64      
4 892 Olivia Morgan U17 F Southport & Waterloo AC 13.71      
5 582 Kelsey-Lili Ogedengbe U17 F Wirral AC 13.76      
6 420 Elliot Whittle U17 M Horwich RMI Harriers 13.80      
7 485 Holly Nelson U20 F East Cheshire 13.88      
  
T19 100m heat 6 -2.4
1 417 Ellie-Ann Tuitt-Williams U17 F Warrington AC 13.32      
2 928 Ruby Wisbey U17 F West Cheshire AC 13.41      
3 897 Oyinkan Dare U20 F Sale Harriers Manchester 13.67      
4 499 Isabella Robinson U17 F Wirral AC 13.83      
5 868 Natalia Luczak U20 F Blackpool Wyre & Fylde AC 14.17      
6 494 Iona Cossens U17 F Blackpool Wyre & Fylde AC 14.19      
  
T20 100m heat 7 -2.6
1 956 Sophie Yates U20 F East Cheshire 13.45      
2 925 Roxanne Oliver SEN F Blackburn Harriers 13.48   PB  
3 587 Leah Howard U20 F Blackpool Wyre & Fylde AC 13.54      
4 824 Mae Gardner U17 F Bury AC 13.64   PB  
5 805 Louisa Cole SEN F Unattached 13.67      
6 331 Annabelle Taylor U20 F Wigan & District Harriers & AC 13.70   PB  
7 811 Lucy Bousfield U17 F Southport & Waterloo AC 13.83   PB  
  
T21 100m heat 8 -2.0
1 441 Favour Joseph U17 F Sale Harriers Manchester 12.90   PB  
2 447 Frankie Arkwright U23 M Unattached 13.09   PB  
3 920 Rosella Togo U17 F Bury AC 13.20      
4 817 Lucy Poole U17 F Preston Harriers 13.40      
5 418 Ellina Connor U20 F Trafford AC 13.46      
6 503 Isabelle Thomas U17 F Menai Track & Field 14.47   PB  
  
T22 100m heat 9 -1.6
1 915 Rick Cordwell V40 M Chorley Athletic & Triathlon Club 12.69      
2 900 Chidinma Agwu V35 F Trafford AC 12.86      
3 904 Rafael Eaton U17 M Blackpool Wyre & Fylde AC 12.88   PB  
4 968 Teleri Sion Lewis Jones U17 F Menai Track & Field 12.88      
5 538 Jay Cook U17 M Bury AC 13.11      
  
T23 100m heat 10 -1.4
1 987 Tyler Scott U17 M Liverpool Harriers & AC 12.68   PB  
2 894 Osa Odemwengie U20 F Sale Harriers Manchester 12.74      
3 953 Sophie Money SEN F Liverpool Harriers & AC 12.78      
4 859 Millie Wright U20 F Barnsley AC 12.85   PB  
5 581 Kelly Chadwick SEN F Sale Harriers Manchester 13.50      
DQ 914 Richard Workman V45 M Trafford AC     PB  
DQ 438 Evie Noblett U17 F Preston Harriers     PB  
  
T24 100m heat 11 -2.6
1 597 Lily Murphy U17 F East Cheshire 12.56      
2 325 Andrew Salmon U17 M Crewe & Nantwich AC 12.96   PB  
3 529 James Pascoe SEN M West Cheshire AC 13.12      
4 303 Abigail Adeniji U20 F Bolton United Harriers & AC 13.53      
5 493 Imogen Pughe U17 F West Cheshire AC 13.83      
  
T25 100m heat 12 -3.6
1 549 Joel Elphick U17 M Blackpool Wyre & Fylde AC 12.01   PB  
2 525 James Ince U17 M Preston Harriers 12.52      
3 522 Jake Harwood U17 M Bolton United Harriers & AC 12.57      
4 333 Antony Leigh V55 M Crewe & Nantwich AC 12.62      
5 823 Maddison Vernon U20 F East Cheshire 12.74      
6 339 Ben Boocock U17 M Blackburn Harriers 12.92      
7 305 Acacia Williams - Hewitt U20 F Hallamshire Harriers Sheffield AC 13.15      
  
T26 100m heat 13 -1.3
1 962 Success Eduan U17 F Sale Harriers Manchester 11.87      
2 936 Samael Lunt U17 M Wirral AC 11.88   PB  
3 954 Sophie Walton U20 F Horwich RMI Harriers 12.06      
4 917 Roman Allison U20 M East Cheshire 12.11      
5 309 Adam Oliver U17 M Kirkby Milers 12.16   PB  
6 971 Thomas Danson U17 M Macclesfield Harriers & AC 12.33      
7 910 Regan Walker SEN F Sale Harriers Manchester 12.68      
  
T27 100m heat 14 -2.4
1 869 Natan Witkowski U17 M Bury AC 11.87   PB  
2 368 Charlie Alfonso U17 M Liverpool Harriers & AC 11.96   PB  
3 408 Drew Bradley U17 M Crewe & Nantwich AC 12.21      
4 517 Jack Meeley U17 M Birchfield Harriers 12.25   PB  
5 592 Lewis O'Donnell U20 M Kirkby Milers 12.34   PB  
6 397 Danielle McGifford SEN F Wigan & District Harriers & AC 12.45      
  
T28 100m heat 15 -2.3
1 393 Daniel Cross U20 M Wirral AC 11.84   PB  
2 941 Sean Collins U17 M Stockport Harriers & AC 12.00      
3 411 Edward Coles SEN M Preston Harriers 12.02      
4 362 Callum Wain U17 M Macclesfield Harriers & AC 12.06      
  
T29 100m heat 16 -2.0
1 432 Esam Aftab U20 M Trafford AC 11.55   PB  
2 409 Dwight Lee U20 M Trafford AC 11.69   PB  
3 590 Leonardo Scott U17 M Sale Harriers Manchester 11.76   PB  
4 864 Muller Dos Santos SEN M Liverpool Harriers & AC 11.86      
5 360 Callum Garvey U20 M Liverpool Pembroke & Sefton AC 12.08      
  
T30 100m heat 17 -2.6
1 403 Demi Ologbon U20 M Liverpool Harriers & AC 11.44   PB  
2 863 Morgan White U17 M Sale Harriers Manchester 11.58   PB  
3 453 George Warburton U17 M Stockport Harriers & AC 11.61      
4 515 Jack McLoughlin SEN M Preston Harriers 11.61   PB  
5 523 James Barlow U23 M Kendal AAC 11.76      
6 431 Emmanuel Lawal U20 M Hallamshire Harriers Sheffield AC 11.95      
7 984 Trinity Powell U20 F Manchester Harriers & AC 12.18      
  
T31 100m heat 18 -4.1
1 826 Marcus McLean U20 M Sale Harriers Manchester 11.50      
2 837 Matthew Williamson SEN M Gateshead Harriers 11.59      
3 895 Osaretin Ekhoragbon U17 M Manchester Harriers & AC 11.63      
4 884 Ola Abidogun SEN M Horwich RMI Harriers 11.74      
5 924 Ross Liddle SEN M Blackburn Harriers 11.96      
  
T32 100m heat 19 -2.3
1 401 David Morgan-Harrison SEN M Kingston-Upon-Hull AC 10.89   PB  
2 335 Arif Mohamed SEN M Solihull & Smallheath AC 11.17      
3 347 Benjamin To U20 M Bolton United Harriers & AC 11.23      
4 916 Rivaldo Brown SEN M Trafford AC 11.25      
5 371 Charlie Fisher U20 M Telford AC 11.37      
6 474 Harry Williams U20 M Manchester Harriers & AC 11.46      
7 949 Simba Madimutsa SEN M Harrogate Harriers & AC 11.66      
  
T33 100m heat 20 -2.7
1 883 Ojie Edoburun SEN M Shaftesbury Barnet Harriers 10.69      
2 537 Jason Kalala U20 M VPTH 11.02      
3 997 Daniel Afolabi SEN M Sale Harriers Manchester 11.14      
4 853 Michael Shonibare SEN M VPTH 11.31      
5 942 Sean Crowie SEN M Unattached 11.38      
  
T34 100m heat 21 -2.2
1 405 Dezirai Morris U20 F Horwich RMI Harriers 13.81   PB  
2 800 Llinos Evans U17 F Menai Track & Field 13.94   PB  
3 486 Holly Stewart U17 F Stockport Harriers & AC 14.14      
  
T35 200m heat 1 -1.4
1 381 Chinwendu Akurienne U17 F Luton AC 30.24   PB  
2 595 Libby Martin U17 F Stockport Harriers & AC 32.36      
3 377 Charlotte Stone U17 F Wirral AC 32.37      
  
T36 200m heat 2 -4.4
1 407 Dominic Ellis SEN M Warrington AC 26.38      
2 829 Mary Seymour U17 F Stockport Harriers & AC 30.31      
3 574 Katelyn Swift U17 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 31.08      
  
T37 200m heat 3 -2.6
1 417 Ellie-Ann Tuitt-Williams U17 F Warrington AC 28.48      
2 302 Abbey Bate U17 F Crewe & Nantwich AC 29.08      
3 414 Ella Salih U17 F Sale Harriers Manchester 30.26      
4 967 Tegan Hamilton-Adams U20 F Stockport Track & Field 30.42      
5 969 Terry MacKlin V55 M Liverpool Harriers & AC 30.79      
  
T38 200m heat 4 -2.5
1 445 Folarera Fasehun U17 F Bolton United Harriers & AC 28.05      
2 812 Lucy Brightwell U20 F Crewe & Nantwich AC 28.79   PB  
3 909 Reese Morrow U17 F Liverpool Harriers & AC 29.64      
4 503 Isabelle Thomas U17 F Menai Track & Field 29.65      
5 816 Lucy Moore U17 F Wirral AC 30.23      
  
T39 200m heat 5 -2.5
1 576 Katie Grafton U17 F East Cheshire 27.50   PB  
2 928 Ruby Wisbey U17 F West Cheshire AC 28.59      
3 463 Hannah Davies U17 F East Cheshire 28.83      
4 485 Holly Nelson U20 F East Cheshire 28.95      
5 539 Jennifer Beales U17 F Crewe & Nantwich AC 29.22      
6 868 Natalia Luczak U20 F Blackpool Wyre & Fylde AC 29.56      
  
T40 200m heat 6 -1.7
1 925 Roxanne Oliver SEN F Blackburn Harriers 27.12      
2 865 Naana Adusei V40 F Leeds City AC 28.02      
3 483 Holly Jessop U17 F Stockport Harriers & AC 28.15   PB  
4 499 Isabella Robinson U17 F Wirral AC 28.27      
5 494 Iona Cossens U17 F Blackpool Wyre & Fylde AC 29.20   PB  
  
T41 200m heat 7 -2.7
1 815 Lucy Mills SEN F Halifax Harriers AC 27.97      
2 892 Olivia Morgan U17 F Southport & Waterloo AC 28.16      
3 420 Elliot Whittle U17 M Horwich RMI Harriers 28.36      
4 491 Imogen Davenport U17 F Trafford AC 29.42      
  
T42 200m heat 8 -4.9
1 558 Joseph Courtney V35 M Todmorden 27.71   PB  
2 993 Zara Burns U17 F Trafford AC 27.97      
3 956 Sophie Yates U20 F East Cheshire 28.33      
4 811 Lucy Bousfield U17 F Southport & Waterloo AC 29.11      
  
T43 200m heat 9 -2.5
1 325 Andrew Salmon U17 M Crewe & Nantwich AC 26.63   PB  
2 425 Emily Rankin U17 F Preston Harriers 26.87   PB  
3 874 Neve Davenport U17 F Trafford AC 26.92      
4 854 Millie Bayman U17 F Trafford AC 27.23   PB  
5 433 Esther Hulley U20 F Stockport Harriers & AC 27.91      
  
T44 200m heat 10 -0.4
1 333 Antony Leigh V55 M Crewe & Nantwich AC 25.31   PB  
2 866 Nandy Kihuyu U17 F Hallamshire Harriers Sheffield AC 25.69      
3 447 Frankie Arkwright U23 M Unattached 25.99   PB  
4 958 Steph Jones U17 F Stockport Track & Field 26.16   PB  
5 968 Teleri Sion Lewis Jones U17 F Menai Track & Field 26.96      
6 418 Ellina Connor U20 F Trafford AC 28.07      
  
T45 200m heat 11 -1.3
1 441 Favour Joseph U17 F Sale Harriers Manchester 25.72   PB  
2 339 Ben Boocock U17 M Blackburn Harriers 26.05   PB  
3 920 Rosella Togo U17 F Bury AC 26.78   PB  
4 830 Mary Takwoingi U23 F Solihull & Smallheath AC 27.36      
  
T46 200m heat 12 -1.8
1 894 Osa Odemwengie U20 F Sale Harriers Manchester 25.97      
2 383 Chris Burgess V45 M Southport & Waterloo AC 26.22      
3 859 Millie Wright U20 F Barnsley AC 26.27   PB  
4 957 Stella Perrett SEN F North Shields Polytechnic AC 26.33      
5 438 Evie Noblett U17 F Preston Harriers 26.43      
  
T47 200m heat 13 -3.2
1 597 Lily Murphy U17 F East Cheshire 25.85      
2 914 Richard Workman V45 M Trafford AC 26.08      
3 904 Rafael Eaton U17 M Blackpool Wyre & Fylde AC 26.34      
4 987 Tyler Scott U17 M Liverpool Harriers & AC 26.35   PB  
  
T48 200m heat 14 -1.1
1 350 Beth Pringle SEN F Gateshead Harriers 25.59      
2 397 Danielle McGifford SEN F Wigan & District Harriers & AC 25.86      
3 356 Bronwen Reed SEN F Trafford AC 25.96   PB  
4 910 Regan Walker SEN F Sale Harriers Manchester 26.01      
5 547 Joe Gribbin SEN M Leeds University 26.23   PB  
6 903 Rachel Crorken SEN F Wakefield District Harriers & AC 26.52      
  
T49 200m heat 15 -2.7
1 454 George Whittaker U20 M Blackburn Harriers 24.38   PB  
2 368 Charlie Alfonso U17 M Liverpool Harriers & AC 24.39   PB  
3 917 Roman Allison U20 M East Cheshire 24.77      
4 408 Drew Bradley U17 M Crewe & Nantwich AC 24.98      
5 961 Stuart Yates U17 M Blackburn Harriers 25.01   PB  
  
T50 200m heat 16 -3.6
1 590 Leonardo Scott U17 M Sale Harriers Manchester 24.33   PB  
2 962 Success Eduan U17 F Sale Harriers Manchester 24.37      
3 525 James Ince U17 M Preston Harriers 24.59      
  
T51 200m heat 17 -1.6
1 348 Benjamin Whittaker U20 M Blackburn Harriers 24.20      
2 954 Sophie Walton U20 F Horwich RMI Harriers 24.49      
3 973 Thomas Grantham V35 M City of Sheffield AC 24.70      
4 919 Rory Bradford SEN M University of Leeds 25.29   PB  
  
T52 200m heat 18 -0.8
1 941 Sean Collins U17 M Stockport Harriers & AC 23.87      
2 307 Adam Bellis V40 M Trafford AC 24.26      
3 393 Daniel Cross U20 M Wirral AC 24.28   PB  
4 864 Muller Dos Santos SEN M Liverpool Harriers & AC 24.28   PB  
5 322 Amy Odunaiya SEN F Wrexham AC 24.67      
  
T53 200m heat 19 -2.6
1 432 Esam Aftab U20 M Trafford AC 23.31      
2 516 Jack Medforth SEN M City of York AC 23.96   PB  
3 409 Dwight Lee U20 M Trafford AC 24.20   PB  
  
T54 200m heat 20 -2.8
1 826 Marcus McLean U20 M Sale Harriers Manchester 22.78      
2 515 Jack McLoughlin SEN M Preston Harriers 23.09   PB  
3 474 Harry Williams U20 M Manchester Harriers & AC 23.35      
4 403 Demi Ologbon U20 M Liverpool Harriers & AC 23.57      
  
T55 200m heat 21 -2.5
1 401 David Morgan-Harrison SEN M Kingston-Upon-Hull AC 22.36   PB  
2 347 Benjamin To U20 M Bolton United Harriers & AC 22.85   PB  
3 895 Osaretin Ekhoragbon U17 M Manchester Harriers & AC 23.36      
  
T56 200m heat 22 -1.0
1 883 Ojie Edoburun SEN M Shaftesbury Barnet Harriers 21.67      
2 537 Jason Kalala U20 M VPTH 21.80      
3 853 Michael Shonibare SEN M VPTH 22.16      
  
T57 300m heat 1  
1 498 Isabella Merritt U17 F Horwich RMI Harriers 43.77      
2 839 May Mannion U17 F East Cheshire 47.01   PB  
3 492 Imogen Gush U17 F East Cheshire 47.44      
4 328 Anna Fraser U17 F Wirral AC 47.56   PB  
  
T58 300m heat 2  
1 862 Monica Davidson U17 F Coventry Godiva Harriers 42.10      
2 841 Maya Stewart U17 F Worcester AC 42.28   PB  
3 493 Imogen Pughe U17 F West Cheshire AC 42.99      
4 817 Lucy Poole U17 F Preston Harriers 43.09      
  
T59 400m heat 1  
1 983 Tracey Milward V45 F Pendle AC 61.76   PB  
2 315 Alice Jones U20 F Manchester Harriers & AC 63.62   PB  
3 502 Isabelle Livesley U20 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 65.61      
4 812 Lucy Brightwell U20 F Crewe & Nantwich AC 66.79   PB  
5 381 Chinwendu Akurienne U17 F Luton AC 67.92   PB  
  
T60 400m heat 2  
1 849 Mia-Rose Llewellyn U20 F Stockport Harriers & AC 60.28   PB  
2 584 Kia-Licia Clarkson U20 F Sale Harriers Manchester 60.50   PB  
3 501 Isabelle Burke U17 F Sale Harriers Manchester 60.52   PB  
4 848 Mia Gibbons U20 F Sale Harriers Manchester 62.45      
5 969 Terry MacKlin V55 M Liverpool Harriers & AC 72.35      
  
T61 400m heat 3  
1 508 Jack Collett U17 M Lancaster & Morecambe AC 56.76   PB  
2 921 Rosie Hughes U20 F Gateshead Harriers 62.02      
3 397 Danielle McGifford SEN F Wigan & District Harriers & AC 62.52      
4 815 Lucy Mills SEN F Halifax Harriers AC 63.81      
5 354 Bethany McManus SEN F East Cheshire 64.82      
  
T62 400m heat 4  
1 975 Thomas Stokes U17 M Crewe & Nantwich AC 55.78   PB  
2 359 Callum Fricker U17 M Oldham & Royton Harriers & AC 57.30   PB  
3 404 Derri Henderson U17 M Kirkby Milers 58.01      
4 533 Jasmine Clark SEN F Trafford AC 58.26   PB  
5 970 Tess McHugh U20 F Sale Harriers Manchester 60.36      
  
T63 400m heat 5  
1 974 Thomas Monks U17 M Blackburn Harriers 55.47   PB  
2 802 Louis Briscall-Slack U20 M Stockport Harriers & AC 57.77   PB  
3 323 Andrew Halliday V45 M Harrogate Harriers & AC 58.10      
4 847 Melissa Coxon U20 F Rotherham Harriers & AC 58.27      
5 484 Holly Murray U20 F Sale Harriers Manchester 58.66      
6 875 Nia Riley U20 F Liverpool Harriers & AC 59.21      
  
T64 400m heat 6  
1 563 James Williams SEN M Liverpool Harriers & AC 47.69      
2 362 Callum Wain U17 M Macclesfield Harriers & AC 53.88   PB  
3 531 James Young U20 M Carlisle Aspatria AC 54.58      
4 524 James Harney U17 M East Cheshire 55.06   PB  
5 870 Nathan Hargreaves U20 M Horwich RMI Harriers 55.29      
  
T65 400m heat 7  
1 360 Callum Garvey U20 M Liverpool Pembroke & Sefton AC 54.00      
2 919 Rory Bradford SEN M University of Leeds 54.99   PB  
3 322 Amy Odunaiya SEN F Wrexham AC 56.48   PB  
  
T66 400m heat 8  
1 838 Matthew George French U20 M Manchester Harriers & AC 50.86   PB  
2 345 Ben Voyce SEN M Kidderminster & Stourport AC 52.75   PB  
3 973 Thomas Grantham V35 M City of Sheffield AC 53.81      
4 307 Adam Bellis V40 M Trafford AC 53.93      
5 306 Adam Barnes SEN M Tipton Harriers 54.48      
  
T67 400m heat 9  
1 512 Jack Hocking SEN M Trafford AC 49.99      
2 550 Joel Richardson SEN M Trafford AC 50.43      
3 871 Nathaniel Dyas U20 M Hallamshire Harriers Sheffield AC 50.59      
4 336 Bayleigh Lawton U17 M Spenborough & District AC 51.12      
5 509 Jack Dickinson SEN M Bolton United Harriers & AC 53.19      
  
T68 110mH heat 1 -1.2
1 402 David Naylor U20 M Crewe & Nantwich AC 15.4 (HT)    
2 886 Oliver Adnitt U20 M Kingston-Upon-Hull AC 15.6 (HT) PB  
3 301 Aaron Lillistone U20 M Gateshead Harriers 15.9 (HT) PB  
4 804 Louis Morrison U20 M Trafford AC 16.2 (HT) PB  
5 411 Edward Coles SEN M Preston Harriers 17.8 (HT) PB  
  
T69 100mH heat 1 -1.4
1 869 Natan Witkowski U17 M Bury AC 14.99      
2 477 Hayden Blunn U17 M Macclesfield Harriers & AC 16.06   PB  
3 524 James Harney U17 M East Cheshire 16.13   PB  
4 872 Neal Petley V50 M Warrington AC 17.67      
  
T70 100mH heat 2 -3.2
1 408 Drew Bradley U17 M Crewe & Nantwich AC 14.51      
2 549 Joel Elphick U17 M Blackpool Wyre & Fylde AC 14.73      
3 936 Samael Lunt U17 M Wirral AC 15.26      
4 538 Jay Cook U17 M Bury AC 15.59      
5 863 Morgan White U17 M Sale Harriers Manchester 15.68      
  
T71 - 100mH Heat 3 -2.2
1 994 Zara Tyas U20 F Stockport Track & Field 15.13   PB  
2 806 Louisa De Vos U20 F Worcester AC 16.49   PB  
DQ 331 Annabelle Taylor U20 F Wigan & District Harriers & AC     PB  
  
T72 80mH Heat 1 -1.2
1 599 Lisa Halliday U17 F Warrington AC 13.64      
2 846 Megan Roberts U17 F Menai Track & Field 14.02      
3 542 Jessica Keenan U17 F Southport & Waterloo AC 14.20   PB  
4 328 Anna Fraser U17 F Wirral AC 15.69      
  
T73 80mH Heat 2 -1.7
1 367 Catriona Scott U17 F Victoria Park City of Glasgow AC 12.78      
2 421 Ellise Fryer-Francis U17 F Sale Harriers Manchester 12.98      
3 486 Holly Stewart U17 F Stockport Harriers & AC 13.44      
4 429 Emma Tunstall U17 F Preston Harriers 13.55      
5 337 Becca McLynn U17 F Sale Harriers Manchester 14.55   PB  
  
T74 80mH Heat 3 -2.7
1 842 Meg Corker U17 F Stockport Track & Field 11.50      
2 958 Steph Jones U17 F Stockport Track & Field 12.41   PB  
3 920 Rosella Togo U17 F Bury AC 12.48   PB  
4 425 Emily Rankin U17 F Preston Harriers 12.58      
5 455 Georgia Donald U17 F Crewe & Nantwich AC 12.59      
  
T75 1500mtrs Ht1  
1 448 Freddie Oldfield U17 M Salford Harriers 4:59.26   PB  
2 893 Olivia Russell U17 F Trafford AC 5:05.20      
3 822 Lydia Blythe SEN F Reading AC 5:07.03      
4 449 Freya Griffiths U17 F Trafford AC 5:07.59      
5 880 Nicola Mason U17 F Trafford AC 5:09.6 (HT)    
6 810 Lucy Armitage U20 F Sale Harriers Manchester 5:13.1 (HT) PB  
7 319 Amelia Corke U17 F Matlock AC 5:24.9 (HT) PB  
8 386 Cleo Bentall U17 F Trafford AC 5:35.4 (HT) PB  
  
T76 1500m Heat 2  
1 945 Shannon Robinson U17 F Richmond & Zetland AC 4:47.32   PB  
2 528 James Owens SEN M Unattached 4:48.40   PB  
3 436 Evie Collier U20 F Trafford AC 4:50.25      
4 450 Freya Potts U17 F Bury AC 4:50.82   PB  
5 452 Gabrielle Phelan U17 F Wirral AC 4:52.33   PB  
6 422 Emilia Platt U17 F East Cheshire 4:54.20   PB  
7 490 Ian Roberts V45 M St Helens Sutton AC 5:00.96      
8 311 Akira Edgson U17 F Sale Harriers Manchester 5:01.10   PB  
9 426 Emily Russell U20 F Trafford AC 5:04.78      
  
T77 1500m Heat 3  
1 878 Nick Arnold SEN M Salford Mets 4:34.89   PB  
2 901 Phil Richardson SEN M Sale Harriers Manchester 4:34.98   PB  
3 496 Isaac Leydon U17 M Crewe & Nantwich AC 4:39.65   PB  
4 507 Jack Bernhem U17 M Wirral AC 4:39.87   PB  
5 891 Olivia Logan U20 F Southport & Waterloo AC 4:42.14      
6 419 Elliot Davies-Hayes U17 M Crewe & Nantwich AC 4:49.48      
7 314 Alice Gale U17 F Vale Royal AC 4:51.42   PB  
8 541 Jessica Connolly U20 F Warrington AC 4:52.50   PB  
9 451 Gabrielle Hodson U17 F Chorley Athletic & Triathlon Club 4:55.86      
10 318 Amelia Bratt U20 F Salford Harriers 5:10.43      
  
T78 1500m Heat 4  
1 992 Zak Ferguson U17 M Rotherham Harriers & AC 4:20.55   PB  
2 489 Ian Grime V50 M Salford Harriers 4:23.85      
3 399 Darren Russell V40 M Trafford AC 4:24.28      
4 827 Mark Cage SEN M Blackheath & Bromley AC 4:28.43      
5 478 Hayden Mercer U17 M Blackburn Harriers 4:30.12   PB  
6 488 Huw Jones U20 M Deeside AAC 4:30.37      
7 979 Tom Clark U17 M Bramhall 4:32.88      
8 363 Cameron Oliver U17 M Kirkby Milers 4:35.66      
9 396 Daniel Watt SEN M Tunbridge Wells Harriers 4:43.29      
10 473 Harry Wilkin U20 M Blackburn Harriers 4:45.57   PB  
  
T79 1500m Heat 5  
1 555 Jonathan Stewart V40 M Leeds City AC 4:09.61      
2 475 Harry Wood U20 M Blackburn Harriers 4:13.39   PB  
3 332 Anthony O'Brien V50 M Liverpool Pembroke & Sefton AC 4:13.54      
4 312 Alex James U20 M Sale Harriers Manchester 4:14.44      
5 513 Jack Hughes U20 M Chorley Athletic & Triathlon Club 4:14.96   PB  
6 937 Samuel Bryan U20 M Trafford AC 4:16.53      
7 565 Joshua Dutton U20 M Salford Harriers 4:17.42      
8 820 Luke Rawcliffe U17 M Blackpool Wyre & Fylde AC 4:17.87   PB  
9 340 Ben Naudi U20 M Telford AC 4:18.14   PB  
10 472 Harry Sweeney U20 M Liverpool Harriers & AC 4:22.95   PB  
11 552 John Mason U20 M Telford AC 4:23.94   PB  
12 324 Andrew Kaar SEN M Ealing Southall & Middlesex AC 4:50.10      
  
T80 1500m Heat 6  
1 923 Ross Harrison SEN M Liverpool Pembroke & Sefton AC 4:03.96   PB  
2 918 Roman Hodgson U17 M Deeside AAC 4:04.60   PB  
3 591 Lewis Nagington U20 M Newcastle (staffs) AC 4:05.04   PB  
4 389 Connor Fletcher U17 M Wigan & District Harriers & AC 4:05.98   PB  
5 934 Sam Hopkins U20 M Salford Harriers 4:06.22      
6 471 Harry Sinclair U23 M Trafford AC 4:06.44      
7 939 Se Loughlin U20 M Liverpool Pembroke & Sefton AC 4:06.82   PB  
8 985 Tyler Cartlidge U20 M Deeside AAC 4:08.09   PB  
9 519 Jacob Droogmans SEN M Newcastle (staffs) AC 4:10.90   PB  
10 526 James Jones U20 M Deeside AAC 4:13.93      
11 444 Finley Mayoh U17 M Stockport Harriers & AC 4:17.89   PB  
  
T81 3000m Heat 1  
1 836 Matthew Smith V45 M South Cheshire Harriers 10:25.44      
2 376 Charlotte Rawstron U17 F Skyrac AC 10:26.83   PB  
3 487 Hope Smith U17 F Vale Royal AC 10:27.99   PB  
4 559 Joseph Daly U17 M Trafford AC 10:34.15      
5 814 Lucy Milling U20 F Southport & Waterloo AC 10:54.51   PB  
6 379 Charlotte Wilson-Dewhurst SEN F Liverpool Harriers & AC 10:58.81      
7 964 Suzanne Brooke U20 F Wakefield District Harriers & AC 11:06.33   PB  
8 334 Aria Aberley-Barker U17 F City of Stoke AC 11:10.44   PB  
9 845 Megan Lewis U20 F East Cheshire 11:11.83   PB  
10 443 Ffion Patton U17 F Hallamshire Harriers Sheffield AC 11:12.44   PB  
11 464 Hannah Metherall U20 F Hallamshire Harriers Sheffield AC 11:13.45      
12 926 Ruby Erzan-Essien U17 F Bolton United Harriers & AC 11:32.39   PB  
13 316 Aliesha Smith U17 F East Cheshire 12:16.73   PB  
14 416 Ellie Colquhoun-Lynn U20 F Sale Harriers Manchester 13:35.69      
  
T82 3000m Heat 2  
1 976 Paul Peters SEN M Lancaster University 9:15.20   PB  
2 373 Charlie Teare U20 M Liverpool Harriers & AC 9:29.69   PB  
3 888 Oliver Cook U20 M Salford Harriers 9:36.48   PB  
4 530 James Rhodes SEN M Unattached 9:40.71      
5 899 Paul Bagan V40 M Warrington AC 9:42.85      
6 935 Sam Langley U20 M Wakefield District Harriers & AC 9:42.97   PB  
7 392 Craig Pearson V35 M Cannock & Stafford AC 9:45.36      
8 857 Millie Howard SEN F Harrogate Harriers & AC 9:53.00      
9 462 Greg Marcroft SEN M Trafford AC 9:54.03   PB  
10 821 Luke Suffolk U20 M Preston Harriers 9:58.01      
11 313 Alex Poulston U17 M Wirral AC 10:00.15      
12 807 Louise Hackett U20 F Wolverhampton & Bilston AC 10:00.74   PB  
13 343 Ben Roach U17 M Liverpool Harriers & AC 10:37.84   PB  
14 442 Faye O'Hare U20 F Liverpool Harriers & AC 11:08.87      
  
T83 3000m Heat 3  
1 913 Rhys Ashton U20 M Lancaster & Morecambe AC 8:50.13   PB  
2 594 Liam McCay U17 M Liverpool Harriers & AC 8:50.79   PB  
3 931 Ryan Worland SEN M Sale Harriers Manchester 8:54.97      
4 832 Matthew Beacock SEN M Sale Harriers Manchester 8:55.07   PB  
5 395 Daniel Shaw SEN M Bolton United Harriers & AC 9:00.19   PB  
6 833 Matthew Crehan SEN M St Helens Sutton AC 9:01.48      
7 981 Tommy Shaw U20 M City of York AC 9:01.84      
8 467 Harry Blackburn SEN M Knowsley Harriers AC 9:02.04      
9 551 John Fielding SEN M Ealing Southall & Middlesex AC 9:03.43      
10 394 Daniel Hayes U20 M Wirral AC 9:07.00   PB  
11 560 Joseph Godwood SEN M Witney RR 9:08.64   PB  
12 562 Josh Geary U17 M Chorley Athletic & Triathlon Club 9:12.78   PB  
13 889 Oliver Donkin U20 M Barton & District AC 9:17.29   PB  
14 831 Matt Leahy SEN M Unattached 9:18.11   PB  
15 986 Tyler Francis U20 M Wolverhampton & Bilston AC 9:39.23   PB  
16 583 Kev Waterhouse V40 M Salford Mets 9:47.32      
17 396 Daniel Watt SEN M Tunbridge Wells Harriers 9:57.63      
  
Hammer - Pool 1  
1 834 Matthew Heywood U20 M Blackburn Harriers 48.81 (6kg) PB  
2 378 Charlotte Stuchbury SEN F Trafford AC 42.05 (4kg)    
3 300 Aaron Holliday U17 M Carlisle Aspatria AC 41.64 (5kg)    
4 535 Jasmine Richardson U17 F Sale Harriers Manchester 41.49 (3kg)    
5 352 Bethan Lishman V35 F Wigan & District Harriers & AC 41.00 (4kg)    
6 593 Lexie Ellis U17 F Gateshead Harriers 39.87 (3kg)    
7 427 Emily Spence U17 F Carlisle Aspatria AC 35.57 (3kg)    
8 922 Rosie Lasseter U20 F Stockport Track & Field 35.15 (4kg) PB  
9 481 Holly Benson U20 F Stockport Harriers & AC 34.71 (4kg)    
10 400 Dave Brown V55 M Liverpool Pembroke & Sefton AC 29.80 (6kg)    
11 965 Tamalyn Dickinson U17 F Preston Harriers 28.89 (3kg)    
12 574 Katelyn Swift U17 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 26.74 (3kg) PB  
  
Discus - Pool 1  
1 400 Dave Brown V55 M Liverpool Pembroke & Sefton AC 32.52 (1.5kg)    
2 370 Charlie Evans U17 M Banbury 30.53 (1.5kg)    
3 804 Louis Morrison U20 M Trafford AC 29.79 (1.75kg) PB  
4 863 Morgan White U17 M Sale Harriers Manchester 27.66 (1.5kg) PB  
5 574 Katelyn Swift U17 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 24.80 (1kg) PB  
6 908 Rebekah Hopper U23 F Wigan & District Harriers & AC 24.67 (1kg) PB  
7 988 Verity Glassey U17 F Preston Harriers 23.07 (1kg)    
8 855 Millie Forrest SEN F Wigan & District Harriers & AC 22.96 (1kg)    
9 570 Kacie Calvert U20 F Preston Harriers 21.51 (1kg)    
10 352 Bethan Lishman V35 F Wigan & District Harriers & AC 19.91 (1kg)    
11 965 Tamalyn Dickinson U17 F Preston Harriers 18.55 (1kg)    
12 946 Sharon Stoll V50 F West Cheshire AC 15.48 (1kg)    
13 881 Nicola Swift V40 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 15.07 (1kg)    
  
Discus - Pool 2  
1 877 Nicholas Percy SEN M Shaftesbury Barnet Harriers 62.52 (2kg)    
2 585 Kirsty Law SEN F Sale Harriers Manchester 53.71 (1kg)    
3 357 Caden Uzoigwe U17 M Trafford AC 44.69 (1.5kg) PB  
4 944 Sergii Saraiev V35 M Trafford AC 42.27 (2kg)    
5 540 Jenny Pyatt SEN F Trafford AC 41.91 (1kg)    
6 495 Isaac Delaney U17 M Preston Harriers 41.62 (1.5kg)    
7 571 Kamal Benissad SEN M Sale Harriers Manchester 38.40 (2kg)    
8 940 Scott Jones SEN M Trafford AC 35.69 (2kg)    
9 329 Anna Peers SEN F Blackburn Harriers 35.45 (1kg)    
10 538 Jay Cook U17 M Bury AC 32.74 (1.5kg)    
11 364 Cameron Unsworth U17 M Trafford AC 32.08 (1.5kg)    
12 482 Holly Fowler U20 F Hallamshire Harriers Sheffield AC 30.97 (1kg)    
13 588 Lee Doyle SEN M Trafford AC 30.70 (2kg)    
14 998 Lawrence Okoye SEN M Croydon NM (2kg) PB  
  
Shot - Pool 1  
1 320 Amelia Strickler SEN F Thames Valley Harriers 17.52 (4kg)    
2 495 Isaac Delaney U17 M Preston Harriers 15.42 (5kg) PB  
3 357 Caden Uzoigwe U17 M Trafford AC 14.27 (5kg)    
4 947 Shaunna Thompson SEN F Sale Harriers Manchester 13.89 (4kg)    
5 330 Annabel Amadin U17 F Sale Harriers Manchester 13.57 (3kg) PB  
6 940 Scott Jones SEN M Trafford AC 13.07 (7.26kg) PB  
7 421 Ellise Fryer-Francis U17 F Sale Harriers Manchester 11.70 (3kg)    
8 571 Kamal Benissad SEN M Sale Harriers Manchester 10.70 (7.26kg)    
  
Shot - Pool 2  
1 304 Abigail Pawlett U20 F Stockport Track & Field 11.49 (4kg) PB  
2 851 Michael Martin V35 M Trafford AC 11.45 (7.26kg)    
3 370 Charlie Evans U17 M Banbury 11.24 (5kg) PB  
4 364 Cameron Unsworth U17 M Trafford AC 11.18 (5kg)    
5 874 Neve Davenport U17 F Trafford AC 11.16 (3kg) PB  
6 588 Lee Doyle SEN M Trafford AC 10.74 (7.26kg)    
7 477 Hayden Blunn U17 M Macclesfield Harriers & AC 10.25 (5kg) PB  
8 424 Emily Misantoni U20 F Sale Harriers Manchester 9.79 (4kg)    
9 958 Steph Jones U17 F Stockport Track & Field 9.66 (3kg) PB  
10 965 Tamalyn Dickinson U17 F Preston Harriers 8.69 (3kg) PB  
11 582 Kelsey-Lili Ogedengbe U17 F Wirral AC 8.60 (3kg)    
  
Shot - Pool 3  
1 824 Mae Gardner U17 F Bury AC 8.86 (3kg) PB  
2 428 Emma Fowler SEN F Crewe & Nantwich AC 8.45 (4kg)    
3 413 Ella Hall U20 F Bury AC 8.38 (4kg) PB  
4 988 Verity Glassey U17 F Preston Harriers 8.32 (3kg) PB  
5 890 Olivia Fowler U20 F Crewe & Nantwich AC 8.07 (4kg) PB  
6 855 Millie Forrest SEN F Wigan & District Harriers & AC 7.44 (3kg)    
7 839 May Mannion U17 F East Cheshire 7.11 (3kg)    
  
Javelin - Pool 1  
1 349 Benji Pearson SEN M Wolverhampton & Bilston AC 63.45 (800g)    
2 370 Charlie Evans U17 M Banbury 56.58 (700g)    
3 887 Oliver Atkinson U17 M Crewe & Nantwich AC 48.73 (700g)    
4 364 Cameron Unsworth U17 M Trafford AC 46.02 (700g) PB  
5 804 Louis Morrison U20 M Trafford AC 42.74 (800g) PB  
6 520 Jacob Fletcher SEN M Trafford AC 39.38 (800g)    
7 886 Oliver Adnitt U20 M Kingston-Upon-Hull AC 39.06 (800g) PB  
8 545 Jessie Brown U23 F Amber Valley & Erewash AC 37.92 (600g)    
9 329 Anna Peers SEN F Blackburn Harriers 34.73 (600g)    
10 400 Dave Brown V55 M Liverpool Pembroke & Sefton AC 33.95 (700g)    
11 321 Amy Cook U20 F Birchfield Harriers 33.19 (600g)    
12 874 Neve Davenport U17 F Trafford AC 30.39 (500g)    
13 304 Abigail Pawlett U20 F Stockport Track & Field 30.27 (600g) PB  
  
Javelin - Pool 2  
1 975 Thomas Stokes U17 M Crewe & Nantwich AC 37.11 (700g) PB  
2 477 Hayden Blunn U17 M Macclesfield Harriers & AC 32.05 (700g) PB  
3 524 James Harney U17 M East Cheshire 30.78 (700g) PB  
4 908 Rebekah Hopper U23 F Wigan & District Harriers & AC 29.39 (600g)    
5 428 Emma Fowler SEN F Crewe & Nantwich AC 28.04 (600g) PB  
6 570 Kacie Calvert U20 F Preston Harriers 27.00 (600g) PB  
7 429 Emma Tunstall U17 F Preston Harriers 26.27 (500g)    
8 841 Maya Stewart U17 F Worcester AC 26.00 (500g)    
9 413 Ella Hall U20 F Bury AC 22.40 (600g) PB  
10 337 Becca McLynn U17 F Sale Harriers Manchester 22.28 (500g) PB  
11 890 Olivia Fowler U20 F Crewe & Nantwich AC 18.29 (600g)    
12 881 Nicola Swift V40 F Liverpool Pembroke & Sefton AC 10.39 (600g)    
13 839 May Mannion U17 F East Cheshire 0.00 (500g)    
  
Pole Vault  
1 886 Oliver Adnitt U20 M Kingston-Upon-Hull AC 4.00      
2 567 Joshua James U20 M City of Sheffield AC 3.40      
3 929 Rudi May U15 M City of Sheffield AC 3.10      
4 353 Bethany Falconer U20 F Chesterfield & District AC 2.70      
5 801 Lottie Hall U15 F Chesterfield & District AC 2.60      





Back to News List




We are raising funds for a new track, please click here to help us reach our goal.


10% off Trespass outdoor gear. Enter code at checkout.
Online only. Code may be changed/withdrawn at any time in the event of misuse.
Email alan@batfl.co.uk for discount code


the Longfords Conference & Function Suite for ALL members!

Your Advert Could Be Seen Here
Contact Us For More Details



New Site created by Ian Salisbury 2008